Київрада ухвалила бюджет столиці на 2024 рік

Київрада ухвалила бюджет столиці на 2024 рік

Укрінформ
Депутати Київської міської ради ухвалили бюджет столиці на наступний рік, доходи якого запланували в сумі понад 72,6 млрд грн, видатки – понад 85,3 млрд.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації з посиланням на першого заступника голови КМДА Миколу Поворозника.

«Найбільшу питому вагу доходів становлять податкові надходження, із яких податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) запланували в сумі 32 млрд грн, податок на прибуток підприємств становить 7,5 млрд грн. Місцеві податки – 16,8 млрд грн, кошти від продажу землі – 2,8 млрд грн», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що основним напрямом фінансування є традиційно сфера освіти – на неї виділили понад 27,2 млрд грн, що становить понад 32% видатків міського бюджету. На транспорт, дорожнє господарство та зв’язок у кошторисі Києва запланували понад 23,8 млрд грн або 28% бюджету міста. На житлово-комунальне господарство – 8,2 млрд грн, соціальний захист – 7,8 млрд грн, охорону здоров’я – близько 6 млрд грн, культуру і мистецтво – 1,7 млрд грн, фізичну культуру і спорт – 1,5 млрд грн.

Окрім того, за пропозицією міського голови передбачено виділити 1 млрд грн за рахунок вільного залишку на виконання міської цільової програми з організації військової служби, виконання військового обов’язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони в місті Києві «Захисник Києва» на 2022-2024 роки.

«Сьогоднішню роботу міста необхідно планувати і налаштовувати в реаліях воєнного стану та регулярних обстрілів ворогом. Наше пріоритетне завдання – забезпечити роботу критичної інфраструктури столиці. Освіта, транспорт, житлово-комунальне господарство, соцзахист та медицина – ті галузі, які потребують першочергової підтримки», – зазначив Поворозник.

Читайте також: Під КМДА в день ухвалення бюджету проходить мітинг - вимагають гроші на ЗСУ

Він зауважив, що депутати також ухвалили Програму економічного і соціального розвитку Києва на 2024-2026 роки.

Так, у 2024 році заходи Програми будуть зосереджені на створення безпечних умов проживання і перебування в місті, адаптацію учасників/ць бойових дій і внутрішньо переміщених осіб, створення умов для їх реінтеграції в соціум.

Також приділено увагу наданню соціальних, медичних і реабілітаційних послуг людям з інвалідністю.

Крім того, враховано особливості забезпечення стійкості міського господарства в умовах воєнного стану, створення зручного, безпечного та інклюзивного простору в усіх сферах життєдіяльності міста.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-