У приміщеннях київських ТЕЦ проходять обшуки

У приміщеннях київських ТЕЦ проходять обшуки

Укрінформ
У приміщеннях столичних теплоелектроцентралей (ТЕЦ) проводить обшуки Державне бюро розслідувань, є загроза порушення технологічного процесу вироблення тепла та електроенергії.

Про це повідомила Київська міська державна адміністрація, передає Укрінформ.

Наголошується, що столичні ТЕЦ є об’єктами критичної інфраструктури та перебувають в управлінні комунального підприємства «Київтеплоенерго».

«Слідчі намагаються зайти безпосередньо на режимні енергетичні об’єкти, доступ до яких законодавчо обмежений в умовах воєнного стану. Більше того, працівники бюро здійснюють відеозйомку на енергетичних об’єктах, грубо порушуючи безпекові норми, адже зараз енергетична інфраструктура є головною мішенню ворога», – зауважили в КМДА.

За інформацією міської влади, справа, у межах якої Державне бюро розслідувань проводить обшуки, не стосується безпосередньо діяльності «Київтеплоенерго».

Крім того, ухвала на проведення обшуку не включає адреси фізичного місцезнаходження енергетичних об’єктів. З огляду на це, причину візиту слідчих на київські ТЕЦ у міській адміністрації вважають незрозумілою.

«Київтеплоенерго» зі свого боку попередило, що обшуки створюють «загрозу для порушення технологічного процесу вироблення електроенергії та тепла», а втручання в роботу оперативного персоналу може призвести до «непередбачуваних наслідків».

«Київські ТЕЦ є стратегічно важливими об’єктами критичної інфраструктури, від роботи яких залежить не тільки життєдіяльність столиці, а й функціонування всього енергетичного комплексу України», – підкреслили в КМДА.

Так, під час опалювального сезону ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 забезпечують Києву близько 50% тепла. Також вони постачають електроенергію в об’єднану енергосистему України.

Читайте також: У ДБР пояснили, чому проводили обшуки у Чернігівській обласній та міській радах

«Київтеплоенерго» готове співпрацювати зі слідчими та надавати всю необхідну інформацію. Однак закликає правоохоронців діяти відповідно до закону та умов воєнного стану та не допустити перебоїв у роботі об’єктів критичної інфраструктури», – наголосили в міській адміністрації.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні директору департаменту закупівель Київтеплоенерго оголосили підозру у заволодінні державними коштами сумою 700 тисяч гривень. Слідство встановило, що посадовець забезпечив перемогу в тендері підконтрольному товариству на закупівлю 62 глибинних насосів загальною вартістю понад 3 млн грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-