У Києві встановили додаткові датчики для вимірювання рівня радіації

У Києві встановили додаткові датчики для вимірювання рівня радіації

Фото
Укрінформ
У Києві автоматичну мережу датчиків вимірювання рівня радіації доповнили двома додатковими пристроями, які встановили в Голосіївському та Святошинському районах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

"Зараз у столиці діє сім датчиків, які в режимі реального часу передають інформацію про рівень радіації в застосунок «Київ Цифровий», - ідеться у повідомленні.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, “навіть в умовах воєнного часу ми продовжуємо розвивати систему моніторингу за станом повітря. І те, що до цього міського проєкту долучаються меценати й громадськість, ще раз доводить важливість та актуальність цієї роботи”.

“Адже результати моніторингу дають нам якісну інформацію про реальний стан атмосферного повітря, періоди погіршення в розрізі різних видів речовин. На основі цих даних ми можемо як вживати оперативні заходи, так і планувати їх, імплементуючи в довгострокові програми й стратегії», – зазначив Пантелеєв.

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, додаткові пристрої для вимірювання радіації встановили за рахунок меценатів без залучення бюджетних коштів.

Він пояснив, для того «щоб отримати інформацію про радіаційний фон у столиці, необхідно зайти в розділ моніторингу якості повітря в застосунку «Київ Цифровий». Користувач може переглянути адреси встановлених датчиків, а також рівень радіації, зафіксований на кожному з них».

«Користуйтеся цією функцією і довіряйте тільки офіційним джерелам інформації про стан навколишнього середовища в місті», – зазначив Возний.

Читайте також: США не бачать підвищення рівня радіації навколо ЗАЕС – Білий дім

Датчики вимірювання рівня радіації розташовані на основі міських референтних станцій моніторингу якості повітря у Подільському районі - на вулиці Турівській, 28 і на проспекті Правди, 64-Г, у Шевченківському районі - на вулиці Щусєва, 20, у Святошинському районі - на проспекті Берестейському, 97, у Дніпровському районі – на Харківському шосе, 7/1, у Дарницькому районі – на вулиці Вербицького, 26, у Голосіївському районі – на вулиці Китаївській, 22.

Як нагадали у КМДА, в Києві діє мережа із семи високоточних (референтних) пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка.

Дані з пунктів фіксуються щохвилини та зберігаються на сервері для подальшого аналізу.

На додачу до референтних, у всіх районах столиці працює 46 індикативних пунктів, які доповнюють високоточні. Дані з обох видів пунктів моніторингу доступні користувачам застосунку «Київ Цифровий».

Фото: kyivcity.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-