Кличко та Київрада закликали Зеленського ветувати законопроєкт про реформу містобудування

Кличко та Київрада закликали Зеленського ветувати законопроєкт про реформу містобудування

Укрінформ
Київський міський голова Віталій Кличко та голови більшості депутатських фракцій Київради звернулись до Президента України щодо накладання вето на законопроєкт № 5655 про реформування сфери містобудівної діяльності.

Про це повідомляється на сайті Київської міської державної адміністрації, передає Укрінформ.

«Сьогодні особливого значення набуває саме розвинене та ефективне міське самоврядування, яке в Україні має славетну історію ще з часів упровадження Магдебурзького права у XIV сторіччі. Натомість норми ухваленого законопроєкту прямо суперечать основним принципам місцевого самоврядування, позбавляють громади як повноважень, так і важливих механізмів контролю за містобудівними процесами в містах. А отже – породять хаос і невизначеність, призведуть до численних зловживань і посилення протистояння громади та забудовників, відводячи органам місцевого самоврядування винятково роль спостерігачів у цьому процесі», – наголосив мер столиці, голова Асоціації міст України Віталій Кличко.

Читайте також: У Києві великих новорічних святкувань не буде - вночі діє комендантська година

Як зазначається у зверненні, чинною редакцією проєкту знищується ідея електронної системи регулювання містобудування, також він легалізує та стимулює самовільне будівництво. Крім цього, монополізується допуск на ринок, а винятково державна функція контролю та нагляду за забудовниками передається приватним компаніям.

Також цей законопроєкт легалізує незаконне будівництво, здійснене до набрання чинності цим проєктом. Окремі положення законопроєкту не узгоджуються з нормами Конституції та законів України, а також не враховують правову позицію Конституційного Суду України, викладену у відповідних рішеннях.

«Законопроєкт не містить передумов для запобігання ризикам зв’язків забудовника та контролюючої його будівництво компанії. Натомість обмежуються можливості нагляду та контролю органів місцевого самоврядування, вводиться моніторинг, який забороняє доступ до об’єктів, фіксацію порушень та припинення незаконного будівництва, створюється новий орган – Містобудівна палата з широкими повноваженнями, які включають виключне право винесення вердиктів щодо правопорушень у містобудівній сфері, що суперечить принципам децентралізації у країні та несе в собі явні корупційні ризики», – наголошено у зверненні.

Читайте також: Кличко каже, що у Києві ситуація з електрикою залишається складною

Зазначається, що Асоціація міст України та ціла низка інших громадських організацій і засобів масової інформації вийшли із заявою про недоцільність прийняття законопроєкту в чинній редакції та його можливі згубні наслідки для розвитку місцевого самоврядування в цілому і системи містобудування зокрема, а також обов’язкового врахування пропозицій громадськості, що були подані на розгляд профільного комітету Верховної Ради.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 13 грудня підтримала в цілому законопроєкт №5655 щодо реформування галузі містобудування.

Документ, зокрема, передбачає розширення можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництві. Також з його запровадженням очікується спрощення реєстрації прав на виконання підготовчих і будівельних робіт та перегляд системи містобудівного контролю.

Протягом усього періоду з моменту реєстрації у ВР у червні 2021 року цей законопроєкт викликав бурхливі дискусії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-