Жінки-мусульманки відзначили у Києві Всесвітній день хіджабу

Жінки-мусульманки відзначили у Києві Всесвітній день хіджабу

Фото
Укрінформ
Жінки-мусульманки на столичному Хрещатику з букетами квітів відзначили Всесвітній день хіджабу.

Цей день мусульмани всього світу відзначають щорічно 1 лютого. У Києві захід проводиться уже вп’яте, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми одягаємо хіджаб, адже це наш обов’язок. Окрім того, це повага до давніх традицій, а також стильний елемент одягу. Ми руйнуємо стереотипи, які склались у суспільстві стосовно мусульманок як пригнічених жінок. Ми себе показуємо вільними, активними і ділимося цією радістю", - розповіла одна з учасниць акції Жанна Рандіна.

Читайте також: Представники релігійних конфесій у День Соборності закликали українців молитися за єдність та мир

Елементом акції є троянди, які активістки роздають перехожим жінкам. За словами учасниць, квіти мають підняти настрій жінкам та стати приємним компліментом.

У Києві мусульманки відзначили Всесвітній день хіджабу / Фото: Анна Войтенко, Укрінформ

Цього дня мусульманки усього світу нагадують жінкам про жіночність, скромність, показують людям, що хіджаб — це красиво, не є загрозою для суспільства, а навпаки — прикраса. Вони звертають увагу, що носять хіджаб не з примусу, це їх власний вибір, а також символ гідності, скромності та жіночності.

Тематичні заходи до Всесвітнього дня хіджабу проводяться у більш як 15 містах України.

День хіджабу розпочали відзначати 1 лютого 2013 року. Ініціатором створення свята стала мусульманка Назмі Кхан. Після переїзду її родини з Бангладешу до США вона не відмовилась від своїх релігійних переконань.

Читайте також: Таліби дозволять афганським жінкам вчитися в університетах, але з обмеженнями

Через нерозуміння з боку суспільства вона вирішила розповідати про історію хіджабу та основні мусульманські звичаї. Згодом це стало заходом, яке мало побороти негативні стереотипи про іслам. Традиційно мусульманки проводять різноманітні акції, щоб підкреслити право жінки носити традиційний одяг не за примусом, а за бажанням.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-