Мерію Києва у Міжнародний день прав людини підсвітили барвами ЛГБТ

Мерію Києва у Міжнародний день прав людини підсвітили барвами ЛГБТ

Фото
Укрінформ
У Міжнародний день прав людини, 10 грудня, будівлю Київської міської державної адміністрації підсвітили барвами ЛГБТКІ-прапора.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє КМДА.

Мета акції, ініціаторами якої виступили Amnesty International та KyivPride, – привернути увагу громадськості і влади до важливості належної реакції на злочини на ґрунті гомофобії та трансфобії.

"Міжнародний день прав людини відзначають 10 грудня, бо в цей день 1948 року ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини. Цей революційний документ проголосив, що права і свободи людини не можуть бути обмежені за жодними ознаками. Сьогоднішня акція привертає увагу саме до рівності прав усіх без винятку людей. Упевнений, що визнання кожним із нас цієї рівності веде людей до свободи, взаємоповаги та миру", – зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За словами директорки Amnesty International Україна Оксани Покальчук, сьогодні в нашій країні ні законодавча база, ні правоохоронні органи не можуть забезпечити належного захисту ЛГБТКІ-людям, саме тому в Міжнародний день прав людини важливо привернути увагу до цієї проблеми.

"Київ, підтримавши нашу спільну боротьбу за безпечне місто для всіх, може стати прикладом для інших міст України. Ми закликаємо розпочати системні зміни на рівні міста для підвищення безпеки для всіх без винятку", – сказала Покальчук.

Директор ГО "КиївПрайд" Ленні Емсон наголосив, що у столиці, яка має бути прикладом для інших міст, "кожному та кожній, незалежно від віку, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності має бути безпечно".

"Злочини на ґрунті нетерпимості повинні розслідуватися належним чином. Наша акція покликана привернути увагу до цієї масштабної проблеми, аби покласти край систематичному залякуванню, цькуванню та насиллю", – підкреслив Емсон.

Нагадаємо, за даними правозахисного ЛГБТ-центру "Наш світ", у 2020 році було зафіксовано 188 випадків дій на ґрунті гомофобії та трансфобії, дискримінації та інших порушень прав людей ЛГБТ+.

ЛГБТКІ – акронім для позначення лесбійок, геїв, бісексуальних, трансгендерних, квір- та інтерсексуальних людей.

Як повідомлялося, 10 грудня посольство Нідерландів в Україні нагородило премією “Тюльпан з прав людини” виконавчу директорку Інституту масової інформації Оксану Романюк та правозахисницю, феміністку й ЛГБТ-активістку Олену Шевченко.

Фото: kyivcity.gov.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-