Пам'ятник князю Володимиру та ще низку об'єктів культурної спадщини відреставрують

Пам'ятник князю Володимиру та ще низку об'єктів культурної спадщини відреставрують

Укрінформ
Наступного року в столиці запланована реставрація колони Магдебурзького права та Покровської церкви. Також будуть оновлені будівлі на Андріївському Узвозі, 5/2 та Андріївському Узвозі, 34.

Як повідомляє пресслужба КМДА, це передбачено міською цільовою програмою «Охорона та збереження культурної спадщини м. Києва на 2022-2024 роки», яку 75 голосами затвердила Київрада, передає Укрінформ.

«Серед пріоритетних об’єктів, які потребують оновлення та реставрації також будівля на вулиці Сковороди, 2, що перебуває в аварійному стані. Також пам’ятка монументального мистецтва національного значення «Пам’ятник князю Володимиру» та об’єкти на вулиці Фролівській, 6/8 і Сковороди, 9-Б. І це лише частина запланованого», – розповів заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Він наголосив, що для збереження та охорони культурної спадщини Києва, місто виділить майже 269 млн грн протягом 2022-2024 років.

«Окрім реставрації, плануємо досліджувати історичні будівлі з метою збереження історичного середовища. Маємо на меті розробити облікову документацію на 570 об’єктів, які наразі без документів. Також пріоритетне завдання – визначення меж і режимів використання зон охорони пам’яток культурної спадщини та комплексів місцевого значення на підставі розробленої науково-проектної документації. Це дозволить обмежити висотні параметри забудови довкола пам’яток», – розповів про основні напрямки цільової програми профільний заступник голови КМДА,

Окрім того, МЦП передбачає проведення виставок і реалізацію культурних проєктів, розрахованих на широке коло відвідувачів. Зокрема, Програмою заплановано 6 конференцій (по дві щороку), 36 тематичних семінарів, стільки ж відкритих виставок, які відбуватимуться щомісячно тощо. Також передбачена організація та проведення заходів у рамках «Днів європейської спадщини».

«Протягом 2022-2024 року багато уваги буде приділено консервації, реставрації і музеєфікації предметів археології, а також виготовленню та встановленню меморіальних і охоронних дошок на пам’ятках культурної спадщини. Ще одне завдання – охорона території Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», куди входить 370 пам’яток та 2 музеї», – наголосив Прокопів.

За його словами, виконання Програми дасть можливість зберегти той великий пласт культурної спадщини, який є у столиці.

Як повідомляється, станом на 1 січня 2021 року у Києві на державному обліку перебуває 3634 об’єкти культурної спадщини, з яких: національного значення – 347, місцевого значення – 2081, щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – 1206.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-