Будівництво житла в середмісті Києва хочуть заборонити до затвердження нового Генплану

Будівництво житла в середмісті Києва хочуть заборонити до затвердження нового Генплану

Укрінформ
Тимчасовий мораторій на забудову в центральній частині столиці планують запровадити у Києві.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Київради.

«Безконтрольна житлова забудова центру призведе до знищення історичного ареалу, значного погіршення життєвого середовища, надмірного ущільнення забудови, перевантаження інфраструктури та зменшення рівня туристичної привабливості Києва. Тому ми подали проєкт рішення з наступною пропозицію. До того, як буде затверджено новий Генеральний план міста, ввести повну заборону-мораторій на здійснення будь-яких будівельних робіт з будівництва нового житла в центральній частині Києва. Місто, нарешті, має почати жити цивілізовано та планувати свій розвиток», – наголосив депутат Київської міської ради, перший заступник голови Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Григорій Маленко.

Читайте також: Будинок-монстр на Подолі: це одоробло таки введуть в експлуатацію?

Як зазначив Маленко, центральна частина Києва є туристичним обличчям столиці, місцем концентрації історичного надбання та економічної діяльності.

За словами депутатки Київської міської ради, секретарки Постійної комісії з питань екологічної політики Євгенії Кулеби, проєктом рішення передбачається також і заборона на здійснення робіт з реконструкції будівель зі зміною існуючих геометричних параметрів.

Читайте також: Ткаченко хоче, щоб Кличко підтримав протидію хаотичній забудові

При цьому уточнюється, що мораторій на здійснення підготовчих та будівельних робіт щодо будівництва (нового будівництва, реконструкції) у межах центральної планувальної зони міста Києва не поширюється на проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту існуючих будівель і споруд у межах існуючих геометричних параметрів будівель.

«Надалі буде дозволено проводити будівництво, реконструкцію об’єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури», – зазначила Кулеба.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики підготувало припис, який забороняє будь-які будівельні роботи на об’єкті “Квіти України” у Києві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-