На Дарницькій ТЕЦ встановили два нові електрофільтри газоочищення

На Дарницькій ТЕЦ встановили два нові електрофільтри газоочищення

Фото
Укрінформ
На Дарницькій ТЕЦ до кінця року введуть в експлуатацію третій новий фільтр газоочищення. Два нові фільтри вже працюють.

Як передає Укрінформ, про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час перевірки робіт із будівництва нової системи очищення повітря, повідомляє пресслужба КМДА.

"Місто у 2018 році розпочало програму з будівництва електрофільтрів, що вловлюють пил та зменшують обсяг шкідливих викидів. Ідеться про заміну застарілої системи газоочищення. На Дарницькій ТЕЦ уже встановили два нових електрофільтри. У планах – будівництво ще двох", - сказав він.

На Дарницькій ТЕЦ встановили два нові електрофільтри газоочищення / Фото: КМДА

За словами Кличка, Київ системно вирішує екологічні проблеми, що накопичувались десятками років. Ключові стратегічні підприємства мають детальний план підвищення екологічної складової. Не виняток і Дарницька ТЕЦ – одна з найстаріших у столиці. Вона працює понад 60 років.

"Нагадаю, що ТЕЦ постачає тепло промисловим підприємствам та житловим масивам Дніпровського та Дарницького районів. Станція опалює близько 8 відсотків житлової площі Києва. А це – оселі понад 270 тисяч жителів столичного Лівобережжя. Зараз місто спільно з ТОВ «Євро-Реконструкція» реалізовують план дій, що зробить діяльність Дарницької ТЕЦ більш безпечною», – наголосив Кличко.

Також місто планує встановлення систем сіркоочищення та азотоочищення із доведенням концентрації викидів цих речовин до європейських норм. Ці роботи фінансуються коштами ТОВ «Євро-Реконструкція» у рамках інвестиційної програми. Вартість уже встановлених двох електрофільтрів – 211 млн грн.

«Будівництво двох високоефективних електрофільтрів уже дало можливість знизити викиди пилу на ТЕЦ більш як удвічі. За обсягами та складом виробничих викидів після електрофільтрів підприємство слідкує за допомогою системи моніторингу. Цього року на Дарницькій ТЕЦ продовжать модернізацію, зокрема, будівництво третього електрофільтра вартістю 129,5 млн грн. Також планують розробку проєкту рекультивації золошлаковідвалу. Таким чином, Дарницька ТЕЦ буде першою вугільною ТЕЦ в Україні, що відмовиться від використання золовідвалу», – зазначив мер столиці.

Читайте також: Київ - у п'ятірці міст з найбруднішим повітрям в світі

Кличко нагадав, що торік місто розпочало встановлення системи хімічного очищення на заводі «Енергія», щоб досягти європейських стандартів щодо рівня викидів забруднюючих речовин.

Також розпочато будівництво сучасної системи моніторингу якості повітря, яка відповідає директивам Євросоюзу. Перші два пости моніторингу вже встановлені на лівому березі – на вулиці Архітектора Вербицького та Харківському шосе. І цього року планують встановити ще кілька таких постів на правому березі Києва, щоб моніторити стан повітря та оперативно вживати необхідних заходів.

Як повідомлялося, у Києві відключили опалення у понад 60% житлових будинків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-