На Подолі руйнується «Будинок Вертипороха»: у Київраді закликають зберегти історичну пам’ятку

На Подолі руйнується «Будинок Вертипороха»: у Київраді закликають зберегти історичну пам’ятку

Укрінформ
Архітектурна пам'ятка «Будинок Вертипороха» на Подолі потребує негайного проведення першочергових заходів зі збереження будівлі.

Як передає Укрінформ, на цьому наголосила голова Постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха, повідомляє пресслужба Київради.

«Пам’ятка, розташована на вулиці Межигірській, 33/19, та відома як «Будинок Вертипороха», перебуває у приватній власності. Понад 10 років Департамент охорони культурної спадщини КМДА вимагає від власників виконання вимог пам’яткоохоронного законодавства», - сказала вона.

За її словами, департаментом неодноразово направлялися приписи з вимогами щодо збереження культурної спадщини міста, укладання охоронного договору та проведення першочергових заходів для уникнення подальшої руйнації пам'ятки. Проте жодної із вимог виконано не було.

Читайте також: Прокуратура повернула у власність громади Лису гору в Києві

«Враховуючи зазначене, департаментом було складено акт про вчинення правопорушення, та подано позов до Окружного адміністративного суду м. Києва про стягнення з власника фінансових санкцій за порушення законодавства про охорону культурної спадщини. Відповідні матеріали щодо ігнорування вимог приписів також було скеровано до правоохоронних органів», - сказала вона.

Муха повідомила, що Київська міська прокуратура звернулася до Окружного адмінсуду щодо бездіяльності власника пам’ятки «Будинок Вертипороха» з вимогою укласти охоронний договір та провести протиаварійні та консерваційні роботи в будівлі.

За словами депутатки, останнім часом почастішали випадки навмисного доведення об'єктів культурної спадщини їх власниками до руйнації.

Читайте також: Окружний адмінсуд відкрив справу щодо Гостиного двору

Зазначається, що Київська міська рада ще у 2018 році зверталась до Верховної Ради щодо внесення змін до законодавства у сфері охорони культурної спадщини. Місто навіть розробило законопроєкт, покликаний значно посилити відповідальність за нехтування пам’яткоохоронним законодавством, суттєво підвищити розмір штрафних санкцій за порушення, надати можливість їх примусового викупу у комунальну власність, усунути колізії в законодавстві, якими користуються недобросовісні власники. Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини» ухвалено в першому читанні ще у 2018 році.

Читайте також: У Кличка закликають Міноборони якнайшвидше провести реставрацію будинку Сікорського

«Прийняття ініційованих місцевою владою Києва змін актуалізувало б пам'яткоохоронне законодавство згідно з вимогами сучасності, надало б органам охорони культурної спадщини необхідні інструменти для ефективної діяльності, боротьби з порушниками та збереження культурного надбання для наступних поколінь», - підкреслила Муха.

Як зазначили в Київраді, будівля була споруджена в середині XIX століття родиною чернігівського купця Вертипороха та наразі представляє зразок тогочасної забудови Подолу. Знищення пам'ятки стане неоціненною втратою для української архітектури.

Як повідомлялося, напередодні у Києві демонтували історичний будинок купця Уткіна.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що правоохоронні органи мають провести ретельне розслідування щодо того, хто дав «дозвіл» на знесення будинку Уткіна. За фактом демонтажу будівлі прокуратура розпочала кримінальне провадження.

Фото пресслужби Київради

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-