Марш жінок у Києві вимагав ратифікувати Стамбульську конвенцію

Марш жінок у Києві вимагав ратифікувати Стамбульську конвенцію

Укрінформ
У центрі Києва пройшов Марш жінок "У пандемії – жіноче обличчя".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, колона з кількох тисяч учасників стартувала ходою від Михайлівської площі й пройшла до Поштової площі.

Організатори маршу заявляють, що під час карантину, спричиненого пандемією COVID-19, збільшилася кількість випадків домашнього насильства. Вони вимагають ратифікувати Стамбульську конвенцію (міжнародна угода Ради Європи щодо насильства проти жінок та домашнього насильства).

Читайте також: COVID-19 не повинен зашкодити прогресу у гендерній рівності – комісар РЄ

"Ні насильству", "Ні домаганню",– скандують учасники маршу. Вони тримають у руках плакати з написами: "Фемінізм – це радикальна ідея, що всі жінки люди", "Прогресивні жінки – прогресивні рішення", "8 березня не про квіти", "Пишаюсь, що жінка", "Подаруй мені рівність", "Квіти – клумбам, права – жінкам", "Жінки можуть усе!", "Місце жінки там, де приймаються рішення", "Який респіратор захистить від домашнього насильства?" тощо.

Читайте також: Зеленський відповів на петицію щодо домашнього насильства

Охорону порядку під час акції на Михайльвіській площі та на Поштовій площі здійснювали кілька сотень правоохоронців. Ходу супроводжують медичні працівники. Під час Маршу жінок провокацій з боку радикально налаштованих громадян не було.

Як повідомлялося, в Україні та світі 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день. У 1977 році Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного й рівноправного залучення до соціального розвитку. Це рішення ухвалили після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиріччя жінок ООН (1976–1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-