Служба зайнятості: у Києві дві третини зареєстрованих безробітних - жінки

Служба зайнятості: у Києві дві третини зареєстрованих безробітних - жінки

Укрінформ
З початку 2021 року послугами столичної служби зайнятості скористалися 33,7 тисячі громадян, з них – 20,2 тисячі жінок, тобто дві третини всіх зареєстрованих безробітних складають жінки.

Про це Укрінформу повідомили у Київському міському центрі зайнятості.

«Така ситуація пояснюється дисбалансом на ринку праці м. Києва. Скажімо, у сферах торгівлі і ремонту, розміщення і харчування, інформації та телекомунікацій, фінансової та страхової діяльності, професійної, наукової та технічної діяльності, мистецтва та спорту, які традиційно вважалися «жіночими», кількість претендентів перевищує кількість вакансій від трьох до 26 разів, у той час, як з робітничими спеціальностями навпаки – кількість вакансій перевищує кількість претендентів», - підкреслив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

У службі зайнятості зазначають, що більшість жінок недовго перебуває на обліку в центрі зайнятості, вважаючи за необхідне якомога швидше працевлаштуватись. Приміром, жінки, які торік перебували на обліку в районних філіях КМЦЗ, виявили бажання започаткувати власний бізнес у сферах перукарських та манікюрних послуг, геології та геодезії, освіти, комп’ютерного програмування, штукатурно-оздоблювальних робіт.

«Важливі інструменти подолання дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили - професійне навчання, професійна орієнтація, поглиблення співпраці з роботодавцями задля створення нових робочих місць», - наголосив керівник КМЦЗ.

Читайте також: До Київського центру зайнятості за 30 років існування звернулися мільйон безробітних

За статистикою, жінки найчастіше обирають такі напрямки діяльності: менеджер з персоналу, головний бухгалтер, головний економіст, фахівець державної служби (місцевого самоврядування), економіст з фінансової роботи, секретар, оператор поштового зв’язку, продавець продовольчих товарів, медсестра, менеджер з маркетингу, вихователь дошкільного навчального закладу, головний державний аудитор, головний юрисконсульт, менеджер (управитель) з організації консультативних послуг, прибиральник службових приміщень.

Крім цього, багато жінок обрали професії бухгалтера, адміністратора, економіста, мерчендайзера, інспектора з кадрів. Натомість на вакансії водіїв, менеджерів з логістики, системних адміністраторів, електромонтерів, майстрів дільниць, виконробів, інженерів-програмістів, інженерів-конструкторів, слюсарів, кур’єрів та підсобних робітників не влаштувалася жодна жінка.

Фото з відкритих джерел

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-