У Києві - протест інвесторів

У Києві - протест інвесторів "Аркади"

Фото, відео
Укрінформ
Біля будівлі Національного банку проходить масовий мітинг ошуканих вкладників банку "Аркада".

Трансляцію з місця подій проводить фотограф Ян Доброносов у Facebook.

В акції беруть участь щонайменше кількасот осіб, люди йдуть натовпом і скандують "Зеленський, "Аркада!" та кричать у мегафони.

Організатори з натовпу заявили про безстрокову акцію та готовність перекривати урядовий квартал.

Читайте також: У Києві аграрії протестували проти введення квот на імпорт добрив

"Ми також будемо вимушені інформувтаи міжнародну спільноту, МВФ, Єврокомісію, ООН, поширювати інформацію за кордон про ситуацію", - кричать активісти.

Люди також скандують "Де президент?".

У Києві протестують інвестори "Аркади" / Фото: Євген Котенко, Укрінформ

Пізніше учасники акції прийшли під будівлю Офісу Президента України.

"Президент має прийняти політичне рішення по регулюванню конфліткту з банком "Аркада". Захистити інвестора - прямий обов'язок держави. Вимагаємо ініціювати круглий стіл за участю всіх владних структур", - заявили організатори акції під стінами ОП.

Люди вимагають реакції від влади та обурюються, що понад 12 тисяч інвесторів півтора року не можуть отримати своє житло. За словами активістів, близько сорока будінків не добудовані, хоча будівництво "було повністю законне".

Раніше, у банку "Аркада" повідомляли, що найбільш вагомим чинником, який негативно вплинув на фінансування будівництва, є обмежувальні заходи, які були застосовані Національним банком України до банку як управителя фондів фінансування будівництва. Нацбанк за власним рішенням призначив банку "Аркада" статус спеціалізованого і на початку 2019 року ввів заборону на залучення нових депозитів та зобов’язав у короткі терміни повернути вкладникам залучені банком депозити.

За даними "Аркади", таке рішення регулятора призвело до значного скорочення фінансування будівництва, оскільки більше банк не мав можливостей кредитувати інвесторів на придбання нерухомості, а кошти, які надходили від погашення кредитів, направлялися і направляються на виконання зобов’язань перед вкладниками банку.

Іншим рішенням НБУ заборонив банку здійснювати продаж інвесторам нерухомості у нових будинках. Як зазначили в "Аркаді", вказане рішення було катастрофічним для будівництва, яке здійснюється масштабами кварталів та мікрорайонів. Так, заборона НБУ щодо продажів нових будинків в ж/м "Патріотика на озерах", який має з ж/м "Партіотика" спільні мережі електро- і теплопостачання і, відповідно, спільний фонд фінансування будівництва, припинила можливості банку надалі здійснювати фінансування будівництва вказаних житлових масивів. Аналогічна ситуація має місце і в ж/к "Еврика", де рішення регулятора щодо заборони продажів будинків в останній черзі будівництва фактично зупинило фінансування добудови будинків попередніх черг, зазначили в "Аркаді".

У банку також заявляли, що окремі чиновники КМДА та депутати Київради "свідомо вчиняли перешкоди" для будівництва вказаних вище житлових масивів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-