"Дорогожичі" vs "Бабин Яр": у Кличка розглянуть перейменування станції метро

Укрінформ
Комісія з питань найменувань, створена при Київському міському голові, розгляне пропозицію щодо перейменування станції метро "Дорогожичі" на "Бабин Яр".

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

У пресслужбі зазначили, що столична влада отримала пропозицію перейменувати станцію Сирецько-Печерської лінії метрополітену «Дорогожичі» на станцію «Бабин Яр».

"Перейменування вулиць або об’єктів інфраструктури затверджуються рішенням Київради. Проте чи розглядатимуть депутати Київради таку ініціативу, залежить від мешканців міста", - йдеться у повідомленні.

Так, відповідно до законодавства, з ініціативою присвоїти або змінити назву об’єктів міської інфраструктури може виступити будь-який орган влади, підприємство, організація або фізична особа.

Розглядає подібні пропозиції спеціально створений при Київському міському голові консультативно-дорадчий орган ‒ Комісія з питань найменувань, до складу якої входять учені-історики, мовознавці, краєзнавці, пам’яткознавці, архітектори, а також депутати Київради та посадовці КМДА.

Якщо Комісія прийме позитивне рішення щодо перейменування, на офіційному порталі Києва розпочнеться електронне голосування, яке триватиме 2 місяці. Під час цього етапу всі жителі міста зможуть проголосувати «за» чи «проти» такої ініціативи, або надати свою пропозицію.

За результатами голосування Комісія з питань найменування повторно розгляне ініціативу і, в залежності від результатів обговорення, або рекомендуватиме Київському міському голові виносити питання на сесію Київради, або ні.

Читайте також: На Одещині "перейменували" бюст Маркса, щоб не виконувати закон - Інститут нацпам'яті

За інформацією Департаменту суспільних комунікацій, наразі питання перейменування станції метро включено до порядку денного наступного засідання Комісії з питань найменувань. Дата засідання ще не визначена.

Як зазначають ініціатори перейменування станції метро, такий крок стане даниною пам’яті та поваги до героїзму усіх жертв Бабиного Яру, а також усіх постраждалих від цієї страшної трагедії. Представники Благодійного фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр» підкреслюють, що це місце щороку відвідують десятки тисяч людей із усього світу. Крім того, у майбутньому на території Бабиного Яру буде збудовано Меморіальний центр, де окрім меморіалу будуть музейна, освітня, науково-дослідна частини. Таким чином, перейменування станції метро спростить навігацію у місті для всіх, хто прагне відвідати це місце пам’яті, дізнатися більше про трагедію Бабиного Яру або вшанувати невинно вбитих, допоможе розкрити унікальність усієї місцевості та поширити знання про трагічні події, які тут відбулись.

У Благодійному фонді також зазначили, що готові взяти на себе фінансування усіх витрат, пов’язаних із процесом перейменування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-