У Києві відкрили бюст Оноре де Бальзака

У Києві відкрили бюст Оноре де Бальзака

Фото
Укрінформ
У Шевченківському районі столиці урочисто відкрили бюст видатного французького письменника Оноре де Бальзака в рамках відзначення в Україні 220-річчя від дня його народження.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Франції пощастило мати такого письменника, як Оноре де Бальзак, чия творча спадщина має загальносвітове значення. Його життя було доволі непростим, він провів його у пошуках грошей і великого кохання, яке наприкінці свого життя письменник знайшов в Україні", - сказав у виступі на церемонії відкриття бюсту посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

У церемонії відкриття також взяли участь голова Шевченківської РДА Олег Гаряга, президент Асоціації "Бальзак-Ганська" Жан Рош, заступник мера міста Тур з питань охорони культурної спадщини Жак Шевченко, посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкі, представники французької делегації та інші гості.

У Києві відкрили бюст французького письменника Оноре де Бальзака / Фото: Данііл Шамкін. Укрінформ

Бюст у 1965 році створив відомий український скульптор Василь Бородай, а постамент виготовлено з гранітної брили, спеціально привезеної з села Верхівня на Житомирщині, де знаходиться садиба дружини Бальзака Евеліни Ганської.

Читайте також: Роман українського письменника Валер'яна Підмогильного «Місто» вийшов у чеському перекладі

Як повідомляв Укрінформ, Французька асоціація «Бальзак-Ганська» та українська громадська організація «Пам'яті життя Бальзака та Ганської» ініціювали проведення в Україні фестивалю Balzac Fest на честь відзначення 220 років з дня народження Оноре де Бальзака. Фестиваль стартував 14 березня у Києві театральною виставою «Ігри вовків бальзаківського віку», присвяченою українським сторінкам життя Бальзака, і тривав до 8 червня. Окрім Києва, фестивальні заходи проходили також в інших містах, які Бальзак відвідав під час своїх подорожей Україною, зокрема у Житомирі та Бердичеві.

21 вересня у садибі Ганських у селі Верхівня Ружинського району на Житомирщині, де письменник зупинявся під час візитів до України, відбудеться кульмінаційний захід фестивалю Balzac weekend.

Його почесними гостями будуть посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, представники муніципалітету міста Тура, де народився О. де Бальзак, співак Поль Манандіз, композитор Жан Аві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-