Кабмін отримав листа від Офісу Президента щодо звільнення Кличка з посади голови КМДА

Кабмін отримав листа від Офісу Президента щодо звільнення Кличка з посади голови КМДА

Укрінформ
Кабінет міністрів отримав лист від Офісу Президента щодо звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка.

"Лист отриманий. Він буде опрацьований в установленому порядку", - зазначили у відомстві.

На переконання Кличка, розділення повноважень обраного киянами мера і голови КМДА - це позбавлення столиці місцевого самоврядування.

Водночас, головний редактор сайту "Обозреватель" Орест Сохар у Facebook оприлюднив скрін листа глави Офісу Президента Андрія Богдана, в якому той просить міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка "внести подання щодо звільнення Кличка Віталія Володимировича з посади голови Київської міської державної Адміністрації". 

У цьому листі Офіс Президента посилається на статтю 118 Конституції України, відповідно до якої “голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з неї Президентом України за поданням Кабміну”. Також, йдеться в листі, закон "Про місцеві державні адміністрації" передбачає, що “голови місцевих держадміністрацій призначаються на посаду Президентом за поданням Кабінету міністрів на строк повноважень Президента України. У разі обрання нового Президента голови місцевих держадміністрацій продовжують здійснювати своїй повноваження до призначення в установленому порядку нових голів місцевих держадміністрацій”.

Зважаючи на це, Офіс Президент просить Кабмін “внести подання щодо звільнення Кличка Віталія Володимировича з посади голови Київської міської державної адміністрації".

Читайте також: Маніпулятивна нісенітниця: Кличко прокоментував "справу" ДБР

Як повідомляв Укрінформ, мер Києва Віталій Кличко під час зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським був поінформований про розділення повноважень в управлінні столицею.

Водночас на переконання Кличка, розділення повноважень обраного киянами мера і голови КМДА - це позбавлення столиці місцевого самоврядування.

Конституційний суд у грудні 2003 року визначив, що "Київську міську державну адміністрацію має очолювати лише особа, обрана Київським міським головою".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-