Місцевість Китаїв у Києві планують перетворити на археологічний парк

Місцевість Китаїв у Києві планують перетворити на археологічний парк

Укрінформ
Київ планує розширити межі пам’ятки археології національного значення «Китаївське городище і курганний могильник» та перетворити на археологічний парк.
Про це повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександр Никоряк, інформує прес-служба КМДА.

«У міста є бачення щодо створення археологічного парку. Вже розроблена облікова документація обох ділянок, що відносяться до Китаєва у частині розширення меж пам’ятки. Вона пройшла вже консультаційну раду, де було рекомендовано об’єднати цю територію у єдину і зробити одну облікову картку, де будуть прописані межі. Зараз вона на доопрацюванні у розробника. Ми чекаємо від них доопрацювання зауважень консультативної ради, щоб передати на розгляд Мінкультури, яке надасть статус пам’ятки, у разі відсутності зауважень до оформлення картки», – зазначив Никоряк.

Він додав, що такі місця, як Китаїв, не повинні забудовуватися. На його думку, ідеально, щоб на цій території з’явився археологічний парк, який включав би постійні розкопки, музеєфікацію, часткову реконструкцію та загальний благоустрій території.

Читайте також: Київ заборонив передачу російському бізнесу комунального майна та землі

Як повідомлялося, Китаїв - місцевість на південній околиці Києва (Голосіївський район), у східній частині Голосіївського лісу. Відома археологічними пам'ятками - городищем (залишками давньоруської фортеці), курганами, печерами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-