Минулого року погода у Києві встановила 28 рекордів

Минулого року погода у Києві встановила 28 рекордів

Укрінформ
У 2018 році в Києві було зафіксовано 28 температурних рекордів, причому найбільше їх було у травні – 12.

Про це повідомляє сайт Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

"Кліматологи Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського підбили погодні підсумки 2018 року у столиці. У Києві було зафіксовано 28 температурних рекордів, причому найбільше їх було у травні – 12, всі вони перевищили попередні значення”, - йдеться в повідомленні.

Середньорічна температура минулого року в Києві становила +9,5°С, що на 1,8°С перевищує кліматичну норму. Рік поділив 7-8 сходинку серед найтепліших років з 1881 року.

Більшість місяців мали суттєве перевищення середньомісячних температур стосовно кліматичної норми, окрім березня та листопада, які виявились холоднішими за кліматичну норму. Найхолодніше було 26 лютого – -16,0°С, найспекотніше було 15 серпня, коли температура у затінку досягала +32,8°С.

Читайте також: Україні обіцяють морозний Святвечір

Опадів випало 595 мм, що відповідає 92 % кліматичної норми. Однак розподілились вони дуже нерівномірно – понад дві місячні норми у березні, а серпні та листопаді їх було найменше – лише третина кліматичної норми.

Цьогорічний грудень вперше після 2012 року виявився типово зимовим.

Середньомісячна температура грудня у Києві становила -2,2°С, що на 0,1°С вище кліматичної норми.

Найхолодніше було 3 грудня, коли мінімальна температура опустилась під ранок до мінус 13,3°С, а найтепліше – вже 4 числа, коли максимальна температура піднялась після полудня до +3,5 градусів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-