На військовому параді продемонструють танк

На військовому параді продемонструють танк "Ятаган"

Відео
Укрінформ
Бойовий танк Т-84-120 "Ятаган" буде продемонстрований у Києві під час урочистих заходів з нагоди Дня Незалежності.

Про це повідомляє Укроборонпром.

"Танк Т-84-120 "Ятаган" – основний бойовий танк, який оснащений 120 мм гарматою у відповідності до прийнятого у країнах НАТО стандарту. Ця бойова машина буде продемонстрована у Києві під час урочистих заходів з нагоди Дня Незалежності України", - йдеться у повідомленні.

"Ятаган" був розроблений у ДП "ХКБМ ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому", та є ефективним рішенням з інтеграції стандартів Альянсу в українську бронетехніку. Для вирішення цієї задачі харківські інженери з нуля розробили новий механізм заряджання, який може працювати з унітарними пострілами за стандартом НАТО.

Новий механізм заряджання працює за конвеєрним принципом і розміщений у спеціальному відсіку в задній частині башти. Цей відсік відокремлений від екіпажу та має спеціальні вишибні панелі, що дозволяє максимально підвищити безпеку екіпажу та повністю відповідає рішенням конструкторської школі країн-членів НАТО.

Читайте також: Центр Києва закриють для паркування з 23 по 24 серпня

Використання такої танкової гармати значно розширює номенклатуру боєприпасів, які можуть використовуватись Т-84-120. Мова не тільки про снаряди, що можуть виготовлятися на новій технологічній лінії, яка встановлена на ДАХК "Артем", а й боєприпаси виробництва країн-членів НАТО.

"Ятаган" також має високі ходові характеристики. Завдяки 1200-сильному дизельному двигуну 48-тонна машина розганяється до 65 км/год. Питома потужність Т-84-120 складає 26 к.с./т, що значно вища за показники не тільки Т-64, Т-72 чи російського Т-90, а й деяких сучасних танків країн Альянсу. Водночас, за захист танка відповідає не тільки багатошарова броня, а й сучасні засоби динамічного захисту "Ніж" та комплекс електронно-оптичної протидії від керованого озброєння. Що у сукупності робить "Ятаган" захищеною, маневреною машиною з потужною зброєю.

Загалом, конструкторські і технологічні рішення, які були відпрацьовані під час розробки Т-84-120 "Ятаган" ще у 2000-х роках, дозволяють вести мову про можливість поступової модернізації вже наявного парку українських танків і розробку нових зразків бронетанкової техніки, як під уже існуючі 120 мм артилерійські системи, так і перспективні.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-