Розкопки на Поштовій: активісти перекрили площу

Розкопки на Поштовій: активісти перекрили площу

Фото, відео
Укрінформ
Активісти, які вже 50-й день чергують  на Поштовій площі у Києві, перекрили для перехожих територію навколо розкопок.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таким чином активісти намагаються привернути увагу влади до ситуації, що склалася на місці розкопок через підтоплення.

У Києві перекрили Поштову площу / Фото: Стаховський Дмитро. Укрінформ

Наразі невідомо, що саме сталося - чи прорив труби, чи підтоплення, яке час від часу виникає на цьому місці. Люди стверджують, що невідомо, чия це сфера відповідальності.

Наразі на місце розкопок прибула Комісія КМДА, яка опікується цим питанням, а також директор Центру археології Києва при інституті археології АН Михайло Сагайдак.

Як повідомляв Укрінформ, у травні Верховна Рада доручила уряду вжити необхідних заходів для збереження об'єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі у Києві та рекомендувала Кабміну й КМДА створити там національний музей.

21 червня Київрада ухвалила рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі. Рішення «Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам'ятки археології місцевого значення «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві» та музеєфікації об'єктів культурної спадщини» підтримали 68 депутатів.

Читайте також: Мінкультури розпочинає процес надання знахідкам на Поштовій національного статусу

Рішення, серед іншого, передбачає створення комунального закладу «Центр консервації предметів археології» та проведення міжнародного архітектурного конкурсу. Вирішувати, яким бути музею на Поштовій площі, мають експерти музейної справи, історики, архітектори та археологи.

Підтоплення під Поштовою площею / Фото: Стаховський Дмитро. Укрінформ

Міністерство культури України розпочало процес щодо надання археологічним знахідкам на Поштовій площі національного статусу і сподівається на урядовий проект вже за два місяці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-