Газ для столиці: у КМДА розказали, як

Газ для столиці: у КМДА розказали, як "вписалися" між двома тарифами Нафтогазу

1716
Укрінформ
Міська влада спільно з урядом відпрацьовує «дорожню карту» для остаточного вирішення проблеми заборгованості за спожитий природний газ, що була утворена за період дії угоди з ПАТ «Київенерго».

Про це під час прес-брифінгу на ТЕЦ-5 розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, повідомляє прес-служба КМДА. 

"До моменту вирішення питання природний газ для роботи ТЕЦ закуплений у комерційного підприємства. Це дозволило уникнути зупинки ТЕЦ та ризику виникнення надзвичайної ситуації у Києві", - зазначив Пантелеєв.

Заступник голови КМДА наголосив, що дане рішення є оптимальним, коли постала загроза зупинки ТЕЦ і виникнення надзвичайних ситуацій, адже столичні ТЕЦ виробляють не лише теплову, а й електричну енергію.

«Укладений договір із компанією «УНБ», ціна газу 10,2 тисячі гривень за тисячу кубометрів. (Ціна «УНБ» нижча у порівнянні з ринковою ціною газу НАК «Нафтогаз», однак вона вища, ніж ціна постачання газу «Нафтогазом» за умовами затверджених Кабміном покладених спеціальних обов’язків (ПСО) на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу). Це рішення, я наголошую, тимчасове. Наше завдання - протягом місяця спільними зусиллями представників КМДА, «Нафтогазу», Кабінету Міністрів України та «Київенерго» завершити переговорний процес та вийти на укладання базових угод на постачання газу», – сказав Пантелеєв.

Він також зауважив, що наразі ТЕЦ-6 перебуває у стані щорічних планових робіт, необхідних для підготовки до зими. Газопостачання також здійснюється за рахунок комерційного газу. Всі котельні зупинені до вирішення питання про укладення угоди між НАК «Нафтогаз України» та КП «Київтеплоенерго» на постачання газу.

Читайте також: Віталій Кличко: Місто повернуло контроль над тепловим господарством Києва

Як повідомлялося, 1 серпня в управління міста повернуто унікальний теплоенергетичний комплекс, що 17 років перебував в управлінні ПАТ «Київенерго». У користування комунального підприємства «Київтеплоенерго» повертаються понад 100 тис. об’єктів: 2,6 тис. кілометрів теплових мереж, ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, завод «Енергія», майже дві сотні котельних та станцій теплопостачання. На роботу в Київтеплоенерго переведені понад 7,5 тис. кваліфікованих робітників, що забезпечуватимуть стабільну роботу теплоенергетичного комплексу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-