КМДА попереджає про техногенну катастрофу, якщо Нафтогаз

КМДА попереджає про техногенну катастрофу, якщо Нафтогаз "упреться" в питанні боргу

Укрінформ
Київська влада пропонує НАК "Нафтогаз України" розібратися з питанням боргів ПАТ "Київенерго" після укладання договору з КП "Київтеплоенерго".

Про це на брифінгу заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На сьогодні близько 200 об'єктів відключені, адже відсутній договір з Нафтогазом", - зазначив заступник голови КМДА.

Він нагадав, що Нафтогаз відмовився укладати договір із КП, допоки воно не перебере на себе борги Київенерго.

"З огляду на те, що мова йде про великі кошти і сума боргу не з'ясована, підприємство повинне прийняти всю суму боргу. На нашу думку, це неможливо. Ми пропонуємо укласти договір, щоб киянам подавалася гаряча вода, а тим часом вирішувати питання боргу", - розповів Пантелеєв і відзначив, що, на думку юристів, стаття 22 закону про теплопостачання не передбачає автоматичної передачі боргів від одного підприємства до іншого.

Він додав, що з 1 серпня в управління Київтеплоенерго також переходить ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які виробляють не лише тепло, але й гарячу воду. 

Читайте також: Це "перегин": Гройсман просить переглянути мільйонні премії у Нафтогазі

"Якщо це питання не буде вирішено, буде техногенна катастрофа. Електроенергії кільця не вистачає. Зупинка ТЕЦ неприпустима", - зазначив Пантелеєв.

Він також повідомив, що КМДА залучило до вирішення питання депутатів, а також  наглядову раду Нафтогазу.

Також у КМДА пропонують реструктуризувати борг Київенерго до 2021 року після погодження остаточної суми боргу, заявив Пантелеєв.

"Спочатку треба визначити суму боргу, а потім його реструктуризувати", - повідомив Пантелеєв.

Як повідомлялося, ПАТ "Київенерго" заборгувало Нафтогазу близько 4,8 млрд грн, з них 1,2 млрд - це штрафи та пені, нараховані Нафтогазом. Київенерго частину цього боргу не визнає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-