У Києві презентували відновлений фрагмент

У Києві презентували відновлений фрагмент "Стіни Пам'яті" на Байковій горі

Фото
Укрінформ
В рамках Третього Міжнародного фестивалю мистецтва "Kyiv Art Week", що стартував у п'ятницю в українській столиці, відбулася презентація відновленого фрагменту грандіозної "Стіни Пам'яті" - скульптурного пам'ятника, який залили бетоном навесні 1982 року за вказівкою першого секретаря КП України Володимира Щербицького.

Про це розповів на презентації співавтор проекту Володимир Мельниченко, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"На той час барельєфи були готові, лише не розписані енкаустікою, способом, яким вкривали єгипетські піраміди, - стіна мала бути кольорова. Вона простояла під бетоном 36 років. Це конструкція довжиною 213 метрів, заввишки від 4,5 до 16 метрів. Площа її 2 тис. кв. метрів. Її заливали бетоном з 21 березня до травня 1982 року, працювали у три зміни, щоб встигнути до святкування 1500-річчя Києва, аби її не побачили іноземні гості. Радянська влада вважала, що вона не відповідає соціалістичному реалізму", - сказав художник. 

У Києві презентували відновлений фрагмент "Стіни Пам'яті" на Байковій горі / Фото: Худякова Олена, Укрінформ

Він розповів: до арматури на стіні приварили спеціальну сітку товщиною 6 мм - щоб рентгеном не можна було її просвітити і побачити, що під нею. Після цього між сіткою і рельєфом залили 95 тонн бетону.

Як зазначалося, за ініціативою організаторів фестивалю "Kyiv Art Week" і його коштом буде відкрито 100 кв. м. проекту - головну фігуру "Стіни Пам'яті". За три дні роботи на сьогодні відкрито 3 кв. метри.

"З величезним здивуванням і радістю ми побачили, що Стіна збереглася. До початку робіт були побоювання, що під час закриття на ній могли зрізати обличчя, фігури, взагалі весь рельєф, для того, аби взагалі його знищити. Ми переконалися, що є можливість усе поновити. І це найголовніше", - підкреслив Володимир Мельниченко.

Читайте також: Кримських татар переслідує "клуб шанувальників Сталіна" у Кремлі - Порошенко

"Стіна Пам'яті" була створена творчим подружжям авангардних художників Ади Рибачук і Володимира Мельниченка. У 2010 році Ада Рибачук померла.

 "Ми працювали багато годин на добу, доти, доки не падали з ніг. Впродовж 7 років. Ніхто не вірив, що це могли зробити лише двоє людей. Коли залили Стіну бетоном, ми відчули, що знищили нашу роботу і знищили нас", - сказав художник.

Присутні на презентації відзначали: аналогів цього проекту у світі немає - він абсолютно унікальний, як унікальна і технологія, придумана його авторами, що назвали її "об'ємний гобелен".

Як зазначалося, доля проекту - чи буде він відновлений до кінця -  залежатиме відтепер від рішення київської влади.

"Стіна Пам'яті" на Байковій горі є частиною комплексу, який включає Київський крематорій, що також є унікальним проектом. Роботі над комплексом Ада Рибачук і Володимир Мельниченко присвятили 13 років свого життя.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-