Раду просять дозволити законом примусовий викуп пам'яток

Раду просять дозволити законом примусовий викуп пам'яток

Укрінформ
На пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення про звернення до Верховної Ради України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини.

Відповідне звернення підтримали 76 депутатів, повідомляє прес-служба Київради.

Зокрема, Київрада закликає парламент врегулювати питання викупу об'єктів культурної спадщини у недобросовісних власників. Адже наразі чинне законодавство дозволяє примусове повернення або викуп історичних будівель через суди, але тільки у власність держави. Можливість викупу пам'яток у комунальну власність на законодавчому рівні не передбачена.

“У Києві понад 3500 об'єктів культурної спадщини. Проте значна їх частина перебуває у незадовільному стані. Дуже часто недобросовісні власники самі доводять пам'ятки до руйнації, аби потім на цьому місці звести багатоповерхівку. Однак руки у місцевої влади зв'язані, бо немає механізму повернення історичних будівель у власність міста. Також пропонуємо зменшувати вартість викупу аварійних об'єктів пропорційно розміру шкоди, завданої пам'ятці діями недобросовісного власника. Тобто, якщо історична будівля оцінена, приміром, у 5 мільйонів, а шкоди їй завдано на 2 мільйони, то такий об'єкт обійдеться місту у 3 мільйони”, - зазначив співавтор рішення, заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Окрім того, встановлений розмір стягнень за порушення законодавства про охорону культурної спадщини є мізерним і не стимулює правопорушників у майбутньому дотримуватись вимог закону щодо охорони культурної спадщини. Зокрема, штрафи складають від 1700 до 170 000 грн на юридичну особу-порушника, і від 1700 до 2650 грн на фізичну особу-порушника.

Читайте також: У Києві заборонили салюти і феєрверки

“Ми наполягаємо на тому, аби були збільшені штрафи для недобросовісних власників об'єктів культурної спадщини та була посилена кримінальна відповідальність за їх умисне знищення. Ті, хто організовує підпали історичних будинків з метою звести на їх місці чергову багатоповерхівку, мають сидіти в тюрмі, а не продовжувати займатися будівельним бізнесом”, - заявив співавтор рішення, депутат Київради Сергій Гусовський. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-