Київрада має ухвалити рішення щодо завершення угоди з Київенерго – КМДА

Київрада має ухвалити рішення щодо завершення угоди з Київенерго – КМДА

3045
Ukrinform
Якщо Київрада не прийме рішення щодо виконання чергового етапу завершення угоди з ПАТ «Київенерго», існує загроза виникнення надзвичайної ситуації регіонального масштабу.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє прес-служба міськадміністрації.

За словами посадовця, у разі неприйняття такого рішення виникне ризик перебоїв у роботі ТЕЦ і загроза надійності роботі енергосистеми країни в цілому, зокрема, це може спричинити застосування графіків аварійних відключень.

Пантелеєв нагадав, що підготовка до завершення угоди з «Київенерго» розпочалася 2 роки тому. «У 2016 році було створено відповідне підприємство КП «Київтеплоенерго», також було створено «Центр комунального сервісу», який за функціоналом має взяти на себе важливу роботу стосовно клієнтського сервісу, абонентському обліку, надання відповідних інформаційних послуг, тобто під цей проект було створено 2 підприємства. Було проведено технічний, правовий, фінансовий аудит", - розповів він.

Як зазначив заступник голови КМДА, станом на 1 січня 2018 року було проведено інвентаризацію, і актуальний перелік обладнання включає більше 90 тисяч інвентарних номерів.

Пантелеєв зауважив, що процес передачі майна на баланс та переведення більш як семи тисяч працівників до «Київтеплоенерго» проходитиме у два етапи: з травня приймаються на баланс мережі, котельні та частина персоналу, а вже з липня – ТЕ5, ТЕЦ6, сміттєспалювальний завод «Енергія» та інша частина персоналу.

«Однак існує проблема з регуляторним забезпеченням передачі ТЕЦ та заводу. Мова йде, в першу чергу, про ліцензії для КП «Київтеплоенерго». Підприємством було надано всі необхідні документи до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, однак поки що триває процес переформатування комісії, і міське підприємство з об’єктивних причин не може отримати ліцензії», – пояснив Пантелеєв.

За словами заступника голови КМДА, для вирішення цієї проблеми на минулому засіданні Київради був зареєстрований та внесений до порядку денного проект рішення, ухвалення якого забезпечить безперебійність роботи об’єктів теплового господарства «Київенерго»: на час, поки не буде виконано усі технічні й організацій на процедури завершення угоди, ПАТ «Київенерго» забезпечує роботу двох ТЕЦ, заводу Енергія.

«Сподіваємося, що вже завтра рішення буде розглянути депутатами Київради через призму об'єктивності», - сказав Пантелеєв.

Читайте також: Київенерго відходить від справ: у компанії озвучили головне завдання

Як відомо, 20 червня 2017 року Київрада прийняла рішення про припинення Угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва, укладеної 2001 року між Київською міською державною адміністрацією та Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>