У Києві встановили меморіальний знак репресованій у радянські часи Ганні Ріхтер

У Києві встановили меморіальний знак репресованій у радянські часи Ганні Ріхтер

Фото
Укрінформ
Громадська організація «Остання адреса - Україна» увіковічнила пам'ять  репресованої за часів  тоталітарної радянської влади стоматолога Ганни Ріхтер.

Меморіальний знак встановили на фасаді будинку по вулиці Лютеранська, 12 у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У церемонії встановлення меморіальної таблички взяв участь її онук - старший радник, а раніше директор Представництва з питань свободи ЗМІ ОБСЄ Андрій Ріхтер, який розповів історію життя своєї бабусі.

Меморіальний знак Ганні Ріхтер на фасаді будинку по вулиці Лютеранська, 12 у Києві / Фото: Роман Барабаш, kiev.informator.ua

За його словами, Ганна Ріхтер мешкала в цьому будинку у квартирі номер 9. Її у 1918 році було звинувачено у шпигунстві на користь Німеччини,  вона була етнічною росіянкою. Ріхтер заарештували в грудні 1937 року, а через три місяці - в березні 1938 року розстріляли. Пізніше в 1958 році Ріхтер реабілітували.

Ріхтер з 1912 року проживала в Києві, працювала зубним лікарем у стоматологічній поліклініці Українського Червоного Хреста і була безпартійною.

За словами координатора проекту Павла Калюка, у Києві громадська організація вже встановила 14 меморіальних таблиць.

Читайте також: Унікальні столітні школи на Полтавщині визнано пам'ятками

Громадська організація «Остання адреса - Україна» - це соціальна ініціатива, що має на меті увічнення пам'яті жертв політичних репресій та державного свавілля в роки тоталітарної радянської влади.  Результатом діяльності є установка персональних меморіальних знаків єдиного зразка на фасадах будинків, які стали останніми прижиттєвими адресами жертв репресій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-