На мосту Патона у Києві активісти утворили

На мосту Патона у Києві активісти утворили "живий ланцюг Соборності"

Фото
Укрінформ
На мосту Патона у Києві активісти утворили "живий ланцюг Соборності" до 99-ї річниці Акту Злуки, вшанувавши тим самим історичну подію - об'єднання Східної та Західної України в одне ціле.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, спершу учасники акції на правому та лівому берегах Дніпра сформували дві колони, одна з яких тримала полотнище блакитного кольору, інша - жовтого.

Колони несли частини українського стягу довжиною 30 метрів. Таким чином, після возз'єднання активісти утворили не лише живий ланцюг, а і 30-метровий прапор України на мосту Патона.

На мосту Патона у Києві активісти утворили "живий ланцюг Соборності" / Фото: Євген Любімов. Укрінформ

За безпекою на мосту і поблизу нього стежать кілька десятків правоохоронців.

Після об'єднання колон активісти спільно виконали гімн України, а також вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих на Майдані та в АТО.

Читайте також: Сьогодні Україна святкує День Соборності

Учасники заходу мають намір продовжити свято конкурсом малюнків на обличчі. А завершиться свято салютом і концертом в кінотеатрі "Кінопанорама".

Подібні "ланцюги Соборності" в понеділок, 22 січня, проходять  не лише у Києві, а й в інших українських містах. За кордоном такі заходи відбуватимуться у Швеції, Британії, Польщі, Естонії, Канаді, Німеччині й США. Засновник і організатор акції - Братство козацького бойового звичаю "Спас". Головна мета "Живого ланцюга Соборності" - об'єднати українців під національними прапорами.

Перший "живий ланцюг" в Україні було утворено в січні 1990 року, який тоді  з'єднав Київ і Львів.  Щороку 22 січня, починаючи з 1990 року, люди стають у живий ланцюг, щоб нагадати українцям про дві дати в історії української державності - 22 січня 1918 року, коли Центральною Радою було ухвалено Четвертий Універсал, та 22 січня 1919 року, коли відбулося об'єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в одну державу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-