Експеримент Київавтодору: велодоріжки на смугах громадського транспорту

Експеримент Київавтодору: велодоріжки на смугах громадського транспорту

1906
Ukrinform
У рамках експерименту комунальна корпорація "Київавтодор" почне облаштовувати велосипедними доріжками столичні смуги руху громадського транспорту.

Про це йдеться на офіційній сторінці КК "Київавтодор" у Facebook

Як повідомляється, Департамент превентивної діяльності Національної поліції України на запит КК "Київавтодор" погодив у якості експерименту облаштування велосипедних доріжок по виділеній смузі для громадського транспорту на наступних вулицях: бульв. Дружби Народів, просп. Валерія Лобановського, Чоколівський бульв., вул. Вадима Гетьмана, вул. Олександра Довженка, вул. Олени Теліги, просп. Степана Бандери, Московський міст, просп. Генерала Ватутіна, бульв. Перова, просп. Визволителів, вул. Будівельників та просп. Миру.

Також планується встановити відповідні технічні засоби організації дорожнього руху, після чого велосипедисти зможуть рухатися по виділеній смузі для громадського транспорту. Зокрема, на просп. Перова такі роботи вже розпочалися.

Читайте також: Курортну зону Одеси відсьогодні патрулюють копи на електробайках

"Під час виконання робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту доріг однією з основних вимог від громадськості до комунальної корпорації "Київавтодор" є влаштування велосипедних доріжок. Проте, на жаль, у зв’язку з щільною забудовою вулиць міста Києва не завжди можливо збільшити геометричні параметри проїзних частин доріг та влаштувати велосипедні доріжки", - нарікають в Київавтодорі.

У корпорації вирішили скористатися західною практикою, коли правила дорожнього руху дозволяють велосипедистам їздити по смугах руху для громадського транспорту. Для цього передбачені спеціальні дорожні знаки, які вказують на таку можливість. Відповідно до Міжнародної конвенції про дорожні знаки і сигнали, автобусні смуги, по яких дозволено рух на велосипеді, позначаються знаком "Смуга руху маршрутних транспортних засобів" з табличкою, що дозволяє велосипедистам користуватися цією смугою. На додаток до знаків і табличок, наноситься піктограма велосипеда прямо на дорожнє покриття.

Така практика вже існує в Сполучених Штатах Америки, Франції, Англії, Бельгії, Румунії.

Як наголосили у Київавтодорі, на сьогоднішній день громадський транспорт по місту Києву рухається з середньою швидкістю 20 км/год, тому ділити з ними смугу менш ризиковано, ніж їхати на велосипеді в потоці автомобілів, середня швидкість якого становить близько 60 км/год.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>