Кличко посадив сакури у столичному парку Кіото

Кличко посадив сакури у столичному парку Кіото

Фото
Укрінформ
Мер Києва Віталій Кличко разом із мером японського міста Кіото Дайсаку Кадокава відкрили першу чергу реконструйованого парку Кіото у Деснянському районі столиці.

Мери міст-побратимів заклали символічну капсулу часу у новому Саду каміння та висадили сакури у парку, повідомляє у неділю прес-служба КМДА.

«Цей парк – один з найкрасивіших та найбільш унікальних парків Києва. Він був заснований у 1972 році на знак дружніх відносин між Києвом та культурною столицею Японії – Кіото, одразу після підписання договору про співпрацю та розвиток між нашими містами», – зазначив Кличко під час відкриття оновленого парку.

Він підкреслив, що минулого року під час візиту мера Києва до Кіото українська та японська сторони домовилися про більш ефективну співпрацю міст-побратимів. У тому числі – про оновлення цього парку. «І я надзвичайно вдячний меру Кіото, голові міської ради Кіото, послу Японії в Україні за сприяння у реалізації проекту реконструкції цього парку. Впевнений, що оновлення парку Кіото в Києві стане ще одним символом нашої міцної дружби», – звернувся Кличко до японських гостей.

Проект реконструкції парку Кіото у Києві розроблений за участю одного з провідних дизайнерів традиційних японських парків – Широ Накане. Зокрема, зазначив Кличко, сьогодні відкривається Сад каміння – з сухим озером, кам'яними містками, декоративною підсвіткою та рідкісними декоративними рослинами, адаптованими до клімату Києва.

«Впевнений, що до парку тепер приїжджатимуть мешканці не лише з усіх районів столиці, а й гості з інших міст України та іноземні туристи. Адже у Києві відтепер можна відчути дух справжнього традиційного японського саду – зі східним колоритом спокою та єднанням з природою. До того ж, у столичному парку Кіото – найдовша алея сакур у світі», – підкреслив мер Києва.

Кличко нагадав, що нещодавно існувала загроза забудови парку, адже у 2005 році тодішня влада Києва віддала 4 гектари території біля станції метро «Лісова» в оренду приватній компанії на 25 років.

«Частина цієї території – це безпосередньо територія парку Кіото. Забудовник хотів звести тут розважальний комплекс. Була навіть знищена частина дерев. Однак, завдяки спільним зусиллям ми разом з громадою змогли відстояти парк. І жодних забудов тут не буде! Київ – це місто парків та скверів, а парк Кіото тепер – японська оаза в європейській столиці!» – наголосив Кличко.

У свою чергу мер Кіото подякував Віталію Кличку і всім киянам за запрошення до української столиці та участі у відкритті парку. «Сьогодні я побачив парк Кіото у Києві, і можу з упевненістю сказати, що це справжній японський сад. Як ви знаєте, у японських садах закладена ціла філософія. В Саду каміння я бачу два символічні острови – острів черепах і острів лелек. І вони об'єднані, як і наші міста – Київ та Кіото. Щиро вдячний за такий чудовий парк в українській столиці», – наголосив мер Кіото.

Під час реконструкції першої черги парку Кіото були прибрані МАФи, проведений благоустрій території, облаштовані нові доріжки, в тому числі велосипедні, закладені комунікації під полив алеї сакур.

Фото: сайт Кличка

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-