У Києві провели реконструкцію бою військ УНР за завод

У Києві провели реконструкцію бою військ УНР за завод "Арсенал"

Фото
2538
Укрінформ
У центрі Києва на Арсенальній площі відбулася історична реконструкція бою військ УНР проти більшовиків за завод «Арсенал», який проходив у січні 1918 року.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами очільника Київської організації «Свобода»Дмитра Кузика, така історична реконструкція відбувається вперше за всю історію України.

«Ми разом з військово-історичним клубом «Повстанець» та істориками довго вивчали документи та позиції сторін. Сміливо можу сказати, що така реконструкція відбудеться вперше», - сказав перед дійством Кузик.

За його словами, бій за «Арсенал» увійшов в історію тому, що невелика кількість бійців УНР завдала великих втрат більшовикам. 

Варто зазначити, що історичний клуб «Повстанець» підготував справжню реконструкцію подій. Учасники дійства були переодягнені у форму армії УНР та більшовиків, зброя, яку використовували - також справжня.

Дійство розпочалося зі справжніх пострілів. Але, за словами організаторів, всі правила техніки безпеки були виконані - поліція перевірила всю зброю. 

На Арсенальній площі у Києві зібралися близько 2 тисяч людей. Також тут чергують правоохоронці та карети швидкої допомоги.

Весь історичний бій тривав близько 20 хвилин. Організатори акції подбали про те, щоб люди розуміли всю повноту картини, тому абсолютно всі дії реконструкторів коментували зі сцени. Під час відображення подій була використана й справжня артилерійська гармата. Закінчилося дійство підняттям українського прапора над заводом «Арсенал».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-