Україна отримала $118 мільйонів від Японії на охорону здоров'я та відновлення

Україна отримала $118 мільйонів від Японії на охорону здоров'я та відновлення

Укрінформ
До бюджету надійшло 118 млн дол. США на безповоротній основі від уряду Японії у межах проєктів СБ «Зміцнення системи охорони здоров'я та збереження життя» (HEAL Ukraine) та «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

«У часи повномасштабної війни, коли соціальна сфера потерпає ледь не найбільше, реалізація та мобілізація ресурсів на ініціативи з підтримки населення є необхідною. Залучені кошти в межах проєктів HEAL та HOPE допоможуть уряду надавати своїм громадянам належну допомогу, зокрема розширити спектр медичних послуг та доступ до них, а також забезпечити подолання наслідків, спричинених збройною агресією Росії, відбудовувати житлову інфраструктуру України», – зауважив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Читайте також: Україна отримала $1,5 мільярда позики Світового банку під гарантії Японії та Британії

Залучене грантове фінансування від уряду Японії складається з 70 млн доларів США у межах проєкту Світового банку HEAL Ukraine, спрямованих на підтримку державного бюджету як відшкодування понесених видатків за програмою медичних гарантій. А також з 48,2 млн доларів США в межах проєкту Світового банку «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE). Кошти за проєктом спрямовуються на відшкодування витрат державного бюджету, використаних на компенсаційні виплати власникам осель на ремонт у багатоквартирних та приватних будинках, які потребують дрібних та середніх ремонтів.

Як зазначають в МОЗ, 70 млн доларів будуть спрямовані до бюджету в рамках реалізації проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя (HEAL Ukraine)». Цей проєкт Міністерство охорони здоров’я України реалізує спільно зі Світовим банком. Його мета – відновлення та покращення доступу до основних медичних послуг, задоволення нових та невідкладних потреб у медичних послугах і забезпечення фінансового захисту в надзвичайній ситуації.

Для оцінки ефективності реалізації проєкту визначені п’ять показників результативності (Performance Based Conditions або PBC). Це показники, які дають оцінку плануванню, організації та управлінню ресурсами з метою успішного досягнення цілей. Після моніторингу Світовий банк підтвердив виконання PBC-показників, що дозволяє найближчим часом спрямувати у загальний фонд державного бюджету України 70 мільйонів доларів. Раніше у рамках проєкту за виконання показників результативності до загального фонду держбюджету залучили 50 мільйонів євро.

Упродовж останніх років МОЗ та Світовий банк реалізують три великі проєкти в сфері охороні здоров’я: «Поліпшення охорони здоровʼя на службі у людей», «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» і «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя (HEAL Ukraine)».

Як повідомлялось, у березні 2024 року до загального фонду Державного бюджету України надійшло близько 9 млрд доларів США зовнішнього фінансування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-