Немає доказів, що тютюнові вироби для нагрівання безпечніші за сигарети - експерт ВООЗ

Немає доказів, що тютюнові вироби для нагрівання безпечніші за сигарети - експерт ВООЗ

Укрінформ
Нині немає жодних науково обґрунтованих доказів того, що тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи) безпечніші, ніж звичайні сигарети та сигарели.

Про це повідомив на пресконференції в Укрінформі національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Андрій Скіпальський.

Він нагадав, що ВООЗ неодноразово у звітах та на брифінгах наголошувала на відсутності будь-яких наукових доказів, достатніх підстав і фактів, які свідчили б про меншу шкоду ТВЕНів для людей порівняно зі звичайними тютюновими виробами.

«І хоча деяких токсинів та небезпечних сполук під час використання ТВЕНів справді виділяється менше, однак вони залишаються у значній кількості, а до того ж виникають інші шкідливі речовини та сполуки, вплив яких на здоров’я недостатньо досліджений. Більше того, формування хімічних сполук у викидах і вплив на здоров’я не є тотожними поняттями: якщо навіть хімічних речовин менше, їхній вплив на здоров’я людини залишатиметься негативним», - пояснив Скіпальський.

За його словами, вміст нікотину у стіках для ТВЕНів може бути й нижчим, ніж у сигаретах, але кількість нікотину, який потрапляє в організм споживачів, іноді навіть більша через частіше куріння.

При цьому нікотин у будь-якій кількості є дуже небезпечним токсином, який шкодить здоров’ю молоді та підлітків, впливаючи, зокрема, на когнітивні функції, розвиток мозку, а також на серцево-судинну систему.

Читайте також: В Україні ринок тютюновмісних виробів для нагрівання розвивається легально

«Поміж споживачів ТВЕНів фіксують підвищений ризик серцево-судинних захворювань. І ніким не доведено, що цей ризик зменшується порівняно зі «звичайними» курцями. Інші хімічні речовини, які вивільняються при використанні засобів для нагрівання, також мають негативний ефект», - констатував експерт Бюро ВООЗ в Україні.

Він наголосив, що ТВЕНи не є засобом відмови від куріння, як їх дехто позиціонує.

«Чітко доведено, що навпаки: молодь часто починає споживати тютюнові вироби саме із використання ТВЕНів. Таким чином, вона отримує нікотинову залежність, яка може зберігатися все життя», - підсумував Скіпальський.

Як повідомлялося, Конференція сторін Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну у 2018 році визначила, що регулювати ТВЕНи потрібно так само, як і інші тютюнові вироби. Це стосується реклами та використання тютюнових виробів у громадських місцях, внесення їх до законодавства про заборону куріння тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-