У Львові лікарі майже рік рятували тяжкохвору шестирічну дівчинку з лімфомою Беркітта

У Львові лікарі майже рік рятували тяжкохвору шестирічну дівчинку з лімфомою Беркітта

Фото
Укрінформ
У Західному спеціалізованому дитячому медичному центрі (ЗУСДМЦ) вилікували 6-річну Даніелу із Закарпаття зі складним захворюванням - лімфомою Беркітта. Їй провели сім хіміотерапій і трансплантацію кісткового мозку.

Про кореспонденту Укрінформу повідомила гематолог ЗУСДМЦ Оксана Воробель.

"Дівчинка потрапила до нас у травні 2023 року у дуже тяжкому стані: з масивним новоутвором у животі, з пухлинними ураженнями кісткового мозку, органів грудної клітки, кісток щелепи тощо. Без перебільшення можу сказати, що з нею працювала уся команда центру", - розповіла Воробель.

Упродовж двох діб фахівцям вдалось встановити правильний діагноз та негайно розпочати лікування.

"Це надважливо, адже ми мали справу з дуже агресивним типом лімфоми, який швидко розповсюджується, гірше піддається лікуванню і має невеликий відсоток одужання загалом", - пояснює Воробель.

"Перші п'ять місяців дитина разом з мамою постійно перебували у лікарні, пригадує лікарка. Дівчинка, попри свій вік, терпляче переносила всі етапи лікування. У цьому їй допомагала відповідальність мами та підтримка великої родини - вдома їх з нетерпінням чекали ще четверо братів і сестер", - зазначила Воробель.

Читайте також: У Львові лікарі врятували дитину з пухлиною печінки вдвічі більшою за сам орган

За її словами, шлях до одужання був складним і для медиків центру: працювали всі підрозділи лікарні, обговорювався хід лікування у широкому колі фахівців, застосовувалися різні підходи, проводилася перманентна діагностика та лабораторні дослідження.

"Упродовж перших двох місяців нам щодня доводилось виборювати життя дитини. Дівчинка потребувала постійної допомоги реаніматологів, трансфузіологів, кардіологів, хірургів, інших фахівців. Напевно, немає у лікарні спеціаліста, який би не долучився до порятунку Даніели. З труднощами та ускладненнями, які загрожували життю дівчинки, нам вдалось провести заплановані усі сім блоків хіміотерапії", - додала Воробель.

Після результатів ПЕТ-КТ по завершенню хіміотерапії вдалось трішки видихнути з полегшенням - хвороба відступила. Проте насторожував один із лімфовузлів, який міг загрожувати рецидивом. Після консультацій із закордонними онкогематологами у рамках проєкту #SAFERUkaine вирішили видалити його хірургічно.

Читайте також: Львівські лікарі прооперували дівчинку з рідкісним синдромом П’єра-Робена

Подальша біопсія підтвердила правильність рішення - у вузлі знайшли поодинокі тіні атипових клітин. У Клініці дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку ЗУСДМЦ Даніелу підготували до пересадки стовбурових клітин. Після трансплантації мама і донька у стерильному боксі провели п'ять тижнів. І зараз повертаються додому.

Гематолог зауважила, що успіху вдалось досягнути завдяки поєднанню кількох складових: досвіду медиків, мультидисциплінарному підходу та технологічним можливостям лікарні.

Як повідомляв Укрінформ, хірурги лікарні св. Миколая у Львові вперше прооперували 11-річного хлопчика з онкологією за допомогою роботизованої системи Da Vinci Si, яку подарували благодійники.

Фото надала пресслужба ЗУСДМЦ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-