В Україні послугами реабілітації скористалися вже понад 260 тисяч громадян

В Україні послугами реабілітації скористалися вже понад 260 тисяч громадян

Укрінформ
Понад 260 тисяч українців на сьогодні скористалися послугами реабілітації.

Про це під час форуму «Україна. Рік 2024» заявив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає кореспондент Укрінформу.

«Понад 260 тисяч людей скористалися новими послугами реабілітації в системі охорони здоровʼя. Це реабілітація, яка допомагає людині повернутися фізично до попередніх умов свого життя», - сказав Ляшко.

За словами міністра, система реабілітації в Україні не була готова до викликів повномасштабної війни, тож розбудовувати і налаштовувати роботу сучасної доказової реабілітації довелося швидкими темпами.

«Наша концепція полягає у тому, що після госпітального планування у кожному кластерному і надкластерному медзакладі має зʼявитися сучасне відділення реабілітаційної допомоги, яке укомплектоване мультидисциплінарними командами. Це понад 250 медзакладів. Також буде функціонувати в нашій системі охорони здоровʼя 6 монопрофільних реабілітаційних закладів, які зосереджені на певному виді травм», - сказав Ляшко.

Читайте також: «Перезавантаження» бійця за 7-10 днів – це реально

Міністр зауважив, що наступним кроком буде збільшення циклів реабілітації з двох до восьми. Всі реабілітаційні послуги оплачуються Програмою медичних гарантій. Ляшко поінформував, що до повномасштабного вторгнення в системі охорони здоровʼя проводилося 2 тисяч реабілітаційних циклів на день, зараз їх кількість зросла до майже 9 тисяч.

Як повідомляв Укрінформ, українських студентів-медиків навчатимуть новітніх підходів у реабілітації та психіатрії.

Фото: Андрій Садовий

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-