Американські благодійники презентували проєкт будівництва в Україні лікарень швидкої допомоги

Американські благодійники презентували проєкт будівництва в Україні лікарень швидкої допомоги

Укрінформ
Представники американських медичних та благодійних організацій презентували концепцію проєкту будівництва в Україні чотирьох лікарень швидкої допомоги, а також закладів реабілітації ветеранів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента України.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба та міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко провели зустріч із представниками цих організацій.

Міжнародні партнери – президент благодійної організації Ukraine Focus, у минулому заступник адміністратора USAID та керівник USAID у Європі та Азії (2018–2021) Брок Даніель Бірман, головний радник медичної компанії AMC Healthcare Брент В. Єссін та директор благодійної організації Ukraine Focus в Україні Олександр Решетков – презентували концепцію проєкту будівництва чотирьох лікарень швидкої допомоги, а також закладів реабілітації ветеранів.

"Ми, Ukraine Focus і AMC Heathcare, з нетерпінням чекаємо на співпрацю з урядом України та Міністерством охорони здоров’я, аби надавати ще більше необхідної допомоги українському народу", – заявив Бірман.

Ukraine Focus уже має підписаний з Міністерством охорони здоров’я меморандум. Зі свого боку медична компанія AMC Healthcare надає фахові консультації у сфері охорони здоров’я, здійснює будівництво модульних лікарень та медзакладів, а також створює служби управління ними.

Кулеба подякував партнерам за своєчасну й важливу допомогу та ініціативи, що вже реалізовуються в Україні.

"Підтримка країн-партнерів є надважливою для України в умовах повномасштабного вторгнення. Зі свого боку ми готові вживати усіх заходів, аби необхідна допомога надходила якомога скоріше", – наголосив він.

Запропоновані партнерами лікарні планують збудувати за стандартами Європейського Союзу, вони можуть бути як самостійними закладами, так і частинами наявних лікарень та реабілітаційних центрів. Крім того, кожен такий заклад буде обладнаний бомбосховищем.

Ляшко зазначив, що за час повномасштабної війни внаслідок дій російської армії вже постраждали майже 1700 медичних закладів: 1501 об’єкт медичної інфраструктури пошкоджено та ще 195 зруйновано вщент, без можливості подальшого відновлення.

За його словами, найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківської, Донецької, Миколаївської, Київської, Чернігівської, Дніпропетровської та Херсонської областей.

Читайте також: За рік в Україні відновили 457 зруйнованих росіянами медзакладів

"Для нас дуже важливо попри такі виклики для медичної системи забезпечити українцям доступ до медичної допомоги. Презентовані сьогодні напрацювання – досвід та технології – є надзвичайно актуальними для України, зокрема для деокупованих територій", – зауважив очільник МОЗ.

До реалізації проєкту з будівництва медзакладів готова долучитися компанія Northwell Health, яка надасть обладнання та забезпечить навчання фахівців, ідеться в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, уряд Японії профінансує закупівлю медичного обладнання для 25 українських лікарень.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-