Додаток, який розраховує ризик інсульту, доступний українською

Додаток, який розраховує ризик інсульту, доступний українською

Укрінформ
Медичний додаток «Stroke Riskometer», який допомагає розрахувати персональний ризик інсульту, відтепер доступний українською мовою.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

«Додаток «Stroke Riskometer» допомагає людям безоплатно зробити персональний розрахунок ризику інсульту та отримати рекомендації, як його зменшити. Застосунок розроблено на чолі з лікарями й професорами з Нової Зеландії, він заснований на авторитетних наукових публікаціях та визнаний Всесвітньою організацією інсульту», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що додаток безоплатний і доступний багатьма мовами. Проте українськомовної версії донедавна не було. У серпні громадська організація «Just Save Life», яка має за мету запобігати серцево-судинним нападам в українців та навчити швидко й правильно реагувати у разі їх виникнення, офіційно переклала додаток українською мовою.

Riskometer розраховує ризик інсульту шляхом оцінки ряду факторів ризику, таких як вік, стать, етнічна приналежність, спосіб життя та інші фактори здоров’я, які безпосередньо впливають на ймовірність інсульту протягом наступних 5 і 10 років. Він надає важливу інформацію про те, як можна зменшити ймовірність інсульту, і контролює ризик, коли змінюються особисті фактори ризику. Додаток підходить для людей віком від 20 років.

У проєкті додатка вже беруть участь понад 300 відомих експертів з інсульту зі 102 країн, що робить його найбільшим міжнародним спільним мобільним проєктом охорони здоров’я у світі. Stroke Riskometer можна завантажити в AppStore або Google Play.

Робота над перекладом додатка проводилась у межах ініціативи «Гарантовано!», мета якої інформувати пацієнтів про медичні послуги, що гарантовані пацієнтам безоплатно.

Читайте також: МОЗ і телемедичний проєкт Brainscan підписали меморандум про співпрацю

Як повідомляв Укрінформ, за даними МОЗ, понад 400 тисяч українців помирають щороку від захворювань серцево-судинної системи. У міністерстві прогнозують, що протягом найближчих 10-15 років серцево-судинні захворювання будуть забирати ще більше життів через постійний стрес, через наслідки військових дій та обмеження доступу до медичних послуг.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-