У регіони розподілили майже 40 тисяч доз вакцини проти коронавірусу - МОЗ

У регіони розподілили майже 40 тисяч доз вакцини проти коронавірусу - МОЗ

Укрінформ
У регіони розподілили майже 40 тис. доз вакцини проти COVID-19.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

«Ми наближаємося до сезонного збільшення кількості випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій, проте все ще маємо час захистити себе та найдорожчих для нас людей. Коронавірус нікуди не зник, тому зробити щеплення особливо важливо людям, які входять до груп ризику – з ослабленим імунітетом чи супутніми захворюваннями, а також старшим за 60 років. Вакцинація допоможе захиститися від важкого перебігу хвороби та смерті внаслідок ускладнень», – наголосив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Так, за даними МОЗ, 39 300 доз вакцин Comirnaty (Pfizer) у дозуванні для дорослих та дітей і Janssen (Johnson and Johnson) отримали обласні центри контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ).

Вони ж забезпечуватимуть їхнє зберігання та подальше транспортування до лікувальних закладів із дотриманням вимог «холодового ланцюга». Найбільшу кількість доз отримали ЦКПХ Закарпатської, Дніпропетровської, Харківської, Тернопільської та Рівненської областей.

Читайте також: COVID-вакцинацію в Україні можуть зробити обов'язковою для медиків та інших «груп ризику»

У МОЗ нагадали, що вакцинація проти COVID-19 дозволена в Україні з 5-річного віку. Це рекомендоване щеплення, проте платити за нього не треба. Зробити щеплення безоплатно можна у сімейного лікаря та у пунктах щеплень. Повний курс вакцинації проти COVID-19 складається з чотирьох щеплень. Через 5 місяців після первинного курсу необхідно зробити першу бустерну дозу щеплення. Друга бустерна доза рекомендована всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої.

Читайте також: Єврокомісія дозволила використання нової COVID-вакцини

Станом на 31 серпня від початку вакцинальної кампанії проведено 35 663 840 щеплень. Повний курс вакцинації (4 дози) в Україні зробила 356 751 людина. Водночас перше бустерне щеплення проти COVID-19 не зробили понад 15 млн українців (тобто отримали лише дві дози щеплень).

Як повідомляв Укрінформ, у серпні медичні заклади отримали понад 258 тисяч антиген-тестів для визначення COVID-19.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-