ЮНІСЕФ доставить вакцини для України на початку літа

ЮНІСЕФ доставить вакцини для України на початку літа

Укрінформ
Дитячий фонд ЮНІСЕФ планує доставити до України всі вакцини, які закуповує за кошти держбюджету 2016 року, на початку літа.

Про це на прес-конференції, присвяченій закупівлям ліків міжнародними організаціями, повідомила голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"За проханням Міністерства охорони здоров'я вакцини будуть поставлені в червні-липні... Медичні установи на початку літа отримають ці препарати. До червня ми закінчимо весь процес закупівель за кошти 2016 року", - сказала Барберіс.

Голова представництва ЮНІСЕФ повідомила, що вже використано 66% бюджету на закупівлі препаратів для антиретровірусної терапії. Зокрема до України доставлено такі препарати як Дарунавір, Лопінавір/Ритонавір, Ефавіренз, Ралтегравір. За іншими позиціями підписані контракти з постачальниками, препарати знаходяться на стадії виробництва. Всього ЮНІСЕФ закуповує за кошти держбюджету 2016 року 28 позицій лікарських засобів для лікування ВІЛ/СНІДу та проведення антиретровірусної терапії дорослих та дітей.

Щодо вакцин, Джованна Барберіс поінформувала, що ЮНІСЕФ вже уклало контракти з постачальниками всіх 8 вакцин, які зараз знаходяться на стадії виробництва - КПК, іПВ, бОПВ, БЦЖ, АДПм, гепатит В, АКДП, hів.

Як зазначила на прес-конференції в.о. міністра Уляна Супрун, ПРООН, ЮНІСЕФ та Crown Agents вже провели всі тендери, за винятком одного, 11% ліків, замовлених МОЗ за кошти держбюджету 2016 року, вже доставлені в Україну.

Стосовно строків доставки вакцин, Супрун повідомила, що завдяки економії коштів на закупівлях 2015 року, що дало змогу додатково закупити окремі вакцини, в Україні створено певний запас цих препаратів. Тому доставка буде здійснюватися відповідно до потреб, щоб запобігти ситуаціям, коли термін придатності препарату спливає, а він ще не використаний.

"Є розуміння, що декотрі вакцини зараз нам не потрібні, бо ми маємо запас. Тому МОЗ просило ЮНІСЕФ відкласти доставку до літа, щоб ми не мали забагато вакцин, які не можемо використати", - сказала Супрун.

Вона зауважила, що зараз МОЗ збирає від регіональних департаментів охорони здоров'я інформацію про наявність ліків в регіонах, та робить відповідний перерозподіл у випадку нестачі лікарських засобів в одних регіонах та надлишків інших. Для запобігання виникненню таких ситуацій, коли держава витратила гроші на ліки, а в регіонах виникає їх нестача, за словами Супрун, потрібно довгострокове планування закупівель, чітке визначення потреби на основі достовірної статистики і прогнозування на декілька років вперед.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-