
Роспроп поширив фейк про загибель української військової, яка підписала «Контракт 18-24»
Російські ЗМІ, z-телеграм-канали та боти у соцмережі Х поширюють повідомлення про нібито загибель на фронті української військової на ім’я Вероніка, яка є однією з перших жінок, що підписали «Контракт 18-24» із ЗСУ.

У своїх дописах пропагандисти стверджують, що про «загибель» військової буцімто повідомила її мати у соцмережах. Також фейкороби зазначають, що у 21-річної дівчини начебто залишився малолітній син. Як «доказ» вони публікують скріншоти з акаунтів користувача на ім’я Тетяна Гапоченко, яку називають матір’ю військової, та начебто самої Вероніки.

Це фейк. По-перше, у підробленому повідомленні від імені «матері» Вероніки зазначено, що військова служить у 92-й окремій штурмовій бригаді імені кошового отамана Івана Сірка. Але насправді дівчина підписала контракт із 72-ою окремою механізованою бригадою імені Чорних Запорожців, про що раніше офіційно заявляли у Генштабі ЗСУ.
По-друге, у тексті цього фальшивого допису є граматичні помилки. На початку другого речення написано «мій дочка» замість «моя дочка».


По-третє, у Вероніки немає маленької дитини, а скріншоти з акаунтів у соцмережах, які поширюють пропагандисти, не мають відношення до української військової.
Зазначимо, що 21-річна дівчина розповідала виданню АрміяInform, що має молодшого брата.
Один зі скріншотів, який наводять пропагандисти, був взятий зі сторінки у російській соцмережі «Вконтакте» дівчини на ім'я Вероніка Гапоченко, яка народилася 8 вересня 2002 року. Їй зараз має бути 22 роки, тоді як українській військовій лише 21 рік.

Інший скріншот з дитиною, який поширюють пропагандисти, - з акаунту у Фейсбуці з ніком «Вероніка Гапоченко». Він є фейковим. На сторінці є лише одна фотографія з хлопчиком, яка була опублікована у січні 2022 року.

Зазначимо, що діти на скріншотах, які поширюють пропагандисти, не схожі один на одного. Крім того, хлопчик з фейкового акаунту у Фейсбуці виглядає старшим.

Таким чином, російська пропаганда продовжує дезінформаційну кампанію з метою зірвати проведення мобілізації в Україні та дискредитувати програму «Контракт 18-24». Для цього був вигаданий фейк про «загибель» дівчини, яка однією з перших вступила на контракт за даною програмою. Фейкороби самі створили фальшивий допис, бота у Фейсбуці та використали акаунт із забороненої в Україні соцмережі «Вконтакте».
У Центрі продитії дезінформації при РНБО також підтвердили, що інформація від російських пропагандистів є фейковою. Там зазначили, що військовослужбовці за програмою «Контракт 18-24» продовжують проходити відповідну підготовку і не беруть участі у бойових діях.
В Україні цьогоріч запроваджено проєкт «Контракт 18-24» – добровільну ініціативу для українців віком 18-24 роки, яка готова приєднатися до Сил оборони на один рік. «Контракт 18-24» передбачає виплату 1 млн грн, із яких 200 тис. грн - одразу після підписання, а решта 800 тис. пізніше двома частинами.
Добровольці отримуватимуть грошове забезпечення до 120 тис. грн на місяць і доплати за бойові завдання. Загальна сума може сягати до 2 млн на рік. При цьому передбачена можливість «нульової» іпотеки, навчання за державний кошт, безкоштовне медичне забезпечення (у тому числі зубне протезування), а також право на виїзд за кордон після року служби.
Окрім того, законом гарантоване звільнення від мобілізації на 12 місяців після завершення контракту.
Подати заявку на контракт можна на сайті або через застосунок Резерв+.
Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп поширив фейк про рекрутинг до армії молодих українців за підписку на сервіси з контентом «для дорослих».
Андрій Оленін