Роспроп вигадав фейк про загибель на фронті українця, якого Борис Джонсон зустрів під час візиту до Києва

Роспроп вигадав фейк про загибель на фронті українця, якого Борис Джонсон зустрів під час візиту до Києва

Укрінформ
Пропагандисти підробили некролог української газети «Кіровоградська правда»  

Російські ЗМІ, телеграм-канали та боти у соцмережі Х поширюють дописи про те, що під Кураховим нібито загинув українець, з яким під час прогулянки вулицями Києва спілкувався колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в ході свого візиту до України у квітні 2022 року. Тоді Джонсон випадково зустрів цього чоловіка біля магазину на одній зі столичних вулиць. Пропагандисти стверджують, що українця буцімто звати Сергій Варчук і що він був українським військовим, який загинув на фронті.

Це фейк. Росіяни підробили фото чоловіка. За допомогою функцій «аналізу виявлення помилок» (виявляє місця зміни зображення) та «аналізу шуму» (прибирає незмінювані частини фото) сервісу глибинної перевірки зображень Forensically наша команда з’ясувала, що світлина була додана за допомогою графічних редакторів.

За допомогою сервісу Fotoforensics ми також побачили, що зображення піддавалось стисненню та змінам, внаслідок чого його якість впала до 72%. Зазвичай фото, яке не було відредаговане, має 90-100%.

Крім того, можна помітити й інші ознаки «втручання» – це розмита частина біля плечей та шиї.

Зображення було оформлене у стилі, який українська газета «Кіровоградська правда» використовує для некрологів. Зазначимо, що на подібних фото, які публікує видання, міститься водяний знак. Водночас на фотопідробці пропагандистів його немає.

У коментарі Укрінформу журналісти «Кіровоградської правди» підтвердили, що поширена росіянами картинка є фейковою. «Зображення дійсно оформлене у схожому до нашого стилі. Зокрема, фон під фото, колір рамки та плашки для підпису, який використовує наше видання. Однак цей колаж робили не ми. У нас інший шрифт, ми також ставимо лого - у білому чи чорному кольорах. Крім цього, у списках загиблих захисників із Кіровоградщини такої людини немає», - повідомили у виданні.

У «Кіровоградській правді» також зазначили, що вже не вперше стикаються з тим, що російська пропаганда використовує некрологи газети про загиблих українських військових для створення та поширення дезінформації.

Цей фейк має на меті посилити моральний тиск на українське суспільство на тлі війни Росії проти України.

Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп поширив фейк про створення у Харкові «руху» за проведення президентських виборів. 

Андрій Оленін

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-