Роспроп поширює фейк про залучення студентів для будівництва фортифікаційних споруд на Київщині

Роспроп поширює фейк про залучення студентів для будівництва фортифікаційних споруд на Київщині

Укрінформ
Пропагандисти підробили оголошення від імені Київського національного університету будівництва і архітектури

Проросійські Telegram-канали і пабліки в соціальній мережі «Вконтакте» почали активно тиражувати інформацію про залучення українських студентів до будівництва фортифікаційних споруд у місті Ірпінь Київської області. Як «доказ» автори дописів додають фотографію оголошення, яке буцімто вивісили в одному з київських вузів – Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА). У ньому йдеться, що керівництво ВНЗ нібито зобов’язує студентів груп «КН-19» та «КН-18» взяти із собою все необхідне, зокрема лопати, і прибути до головного корпусу закладу освіти о 8:30 для проходження виробничої практики на оборонному рубежі під Києвом.

Це фейк. Насправді «оголошення» було сфабриковано у графічному редакторі. Його текст написаний із граматичними помилками і без вказання дати. Для створення підробки використано логотип КНУБА, а також старе фото головного корпусу закладу, яке з’явилося в групі університету в соцмережі «Вконтакте» ще у 2012 році.

У коментарі Укрінформу представники КНУБА наголосили, що таке «оголошення» – фейк, а груп із назвами «КН-19» і «КН-18» в університеті ніколи не було.

Цікаво, що у самій Росії у 2022 році змусили студентів Новочебоксарського технікуму рити окопи під час заняття з основ безпеки життєдіяльності.

Раніше Укрінформ спростував фейки, які поширила російська пропаганда на тлі матчу Євро-2024 між Україною та Румунією.

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-