Росфейк: українці почали отримувати повістки через додаток «Дія»

Росфейк: українці почали отримувати повістки через додаток «Дія»

Укрінформ
Пропагандисти підробили відео, але не врахували важливих деталей

Нещодавно z-телеграм-канал поширив відео про те, що чоловік отримав повістку нібито через додаток «Дія». На відео він демонструє дану повістку в телефоні. У ній ніби йдеться, що чоловікові необхідно з’явитися в районний військовий комісаріат м. Києва за адресою вул. Салютна, будинок 4. Від себе автори пропагандистського телеграм-каналу додали, що це буцімто пов’язано зі «смертельною» мобілізацією в Україні.

Дане відео є фейковим.

По-перше, в електронній «повістці» громадянину повідомляють про необхідність з’явитися до військового комісаріату, але наразі в Україні таких установ немає. З лютого 2022 військові комісаріати переформовано в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП).

По-друге, в електронній «повістці» відсутня інформація, яка має бути в такому документі. Пропагандисти не вказали найменування посади керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Також відсутній його підпис, ініціали й мокра печатка. Окрім цього, у повістці має бути зазначена дата вручення і час, в який потрібно прибути.

У міністерстві цифрової трансформації раніше вже роз’яснювали, що повісток в «Дії» не буде, і об'єднання додатку «Дія» з реєстрами ТЦК не передбачається. Зокрема, керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік у коментарі NV наголосив: «Щодо військового обліку — дані про військовозобов'язаних знаходяться у реєстрі «Оберіг», який належить Міноборони. До «Дії» цей реєстр не має жодного відношення, тому що «Дія» — це не реєстр», ― заявив він.

Раніше російська пропаганда поширювала фейк, про масову мобілізацію жінок в Україні.

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-