Відеофейк: “українець” підпалив каліфорнійський ДНК-центр через нацизм

Відеофейк: “українець” підпалив каліфорнійський ДНК-центр через нацизм

Укрінформ
Роспроп підробив новинний сюжет телеканалу Al Jazeera

Кремлівські ЗМІ та z-телеграм-канали відомих російських пропагандистів розповсюджують новинний репортаж буцімто авторства  телекомпанії Al Jazeera. У відео розповідається, що нібито український біженець Олексій Шинкаренко спалив ДНК-лабораторію 23andMe у США після того, як дізнався, що не є українцем на 100%, а має лише вісім  відсотків українських генів.

Це фейк. Такого відео немає на офіційному сайті агенції Al Jazeera та в усіх соцмережах новинного гіганта. Саме відео є підробкою і компіляцією декількох відеороликів і картинок, які можна знайти у вільному доступі у мережі інтернет.

Зокрема, біженця Олексія Шинкаренка, який буцімто спалив лабораторію через ДНК-тест,  насправді не існує.

 Чоловік, якого видають за українця, - це північноірландський політик Гері Керрол. Світлину для підробленого відео співробітники російського агітпропу взяли з видання The Irish Times . Оригінальне фото зроблено у Дубліні в березні  2020 року.

Кадри з лабораторії  23andMe для підробленого відео були взяті з офіційного YouTube-каналу цього медзакладу, стокових фото та навіть Вікіпедії.

Частину ролика з кадрами відбору проб та проведення аналізу ДНК взято з каналу

SmarterEveryDay, де блогер сам робить тест ДНК та розповідає, як працює лабораторія  23andMe.

Кадри, де СЕО 23andMe Ен Войчікі нібито розповідає про вигаданий російською пропагандою інцидент, не мають жодного стосунку до України. Їх узято з її інтерв'ю журналісту Bloomberg Еду Ладлоу про партнерство компанії з  Amazon. Сам ролик був опублікований майже два місяці тому,  19 липня 2023 року.

Ну й кадри з нібито підпалом лабораторії  - це відео злочину, який стався у вестибюлі в’язниці в окрузі Лейк штату Індіана. Цей відеоролик був опублікований ще 8 червня 2023 року.

Раніше роспроп поширював інформацію про американське місто Одеса, яке нібито перейменували через війну в Україні.

Андрій Оленін

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-