Росфейк: на виставку у ВРУ витратили кілька мільйонів гривень

Росфейк: на виставку у ВРУ витратили кілька мільйонів гривень

Укрінформ
Брехлива інформація про реальний захід в українському парламенті

Z-телеграм-канал поширив допис, в якому йдеться, що у Верховній Раді України вирішили провести виставку для народних депутатів з «восковими фігурами руських князів», на неї буцімто витратили кілька мільйонів гривень, відкрили для фотозвіту, а потім закрили. Допис проілюструвано фотографією фігур, які встановлено в одному з приміщень Верховної Ради.

Це фейк. На фото, опублікованому пропагандистами, можна побачити, що захід називається «Україна. Становлення державності». За допомогою звичайного гугл-пошуку виявляємо, що Музей становлення української нації є одним із організаторів ексклюзивної виставки «Україна. Становлення державності» у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра», що триватиме до кінця року.

На офіційній сторінці музею у Фейсбук є інформація, що представники закладу звернулися до ВРУ з пропозицією розмістити міні-виставку «Україна. Становлення державності» до Дня Української державності. Ідея полягала в тому, щоб надати інформацію на банерах про 7 державних утворень, в яких перебували наші народи, показати атрибути, мапи, тощо. Окрім цього, було узгоджено тимчасово перемістити фігури основних державотворців з музею до ВРУ. В дописі наголошується, що всі фінансові витрати покриваються за рахунок Музею становлення української нації. Цікаво, що і фігури не воскові, а зроблені з «кібершкіри».

У коментарі Укрінформу представниця музею наголосила, що цю міні-виставку зроблено за кошт музею та без преференцій.

«Інформація щодо організації такої виставки за кілька мільйонів не відповідає дійсності. Фігури, надані ВРУ, були виготовлені ще 4 роки тому. Музей оплатив їх перевезення», – додала вона.

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-