Росфейк: командир батальйону НГУ наказав розстрілювати порушників на блокпостах

Росфейк: командир батальйону НГУ наказав розстрілювати порушників на блокпостах

Укрінформ
Російські пропагандисти сфабрикували наказ командира військової частини Нацгвардії

У пропагандистських телеграм-каналах, соцмережі Вконтакте та низці російських ЗМІ з’явилося фото нібито наказу командира військової частини 3056 (16-й окремий батальйон Національної гвардії України в/ч 3056 – ред.) м.Миколаїв Руслана Кузьмича. Буцімто він наказує виставити блокпости та організувати цілодобове патрулювання в ряді населених пунктів через самовільне залишення бойових позицій військовослужбовцями ЗСУ та ухилення від мобілізації громадян призивного віку. Крім того, в «документі» йдеться, що це зроблено з метою повного огляду транспортних засобів, особистих речей та документів громадян, наказується організувати вогневі точки, а командири мають довести до особового складу порядок застосування зброї у разі чинення опору громадянами. 

Це – фейк. По-перше, документ оформлено некоректно. Національна гвардія України підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України, а не Міністерству оборони України, як це вказано в шапці наказу, що поширили пропагандисти.

Крім того, як випливає з відкритих джерел, 16-й окремий батальйон (16 ОБ НГУ, в/ч 3056) базується в м. Херсон, а не в м. Миколаїв.

У коментарі Укрінформу представники військової частини 3056 повідомили, що такого наказу не існує.

Створення фейків навколо української армії шляхом фабрикування документів є досить розповсюдженим інструментом пропагандистів. Нещодавно Укрінформ вже спростовував фейк про сертифікати на оплату за службу в ЗСУ.

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-