КВУ повідомляє про нові порушення на виборчих дільницях

КВУ повідомляє про нові порушення на виборчих дільницях

Укрінформ
Комітет виборців України зафіксував нові правопорушення в ході голосування.
Серед порушень, зокрема, спроби голосування без паспорта, підвезення виборців та маніпуляції з бюлетенями, повідомляє прес-служба КВУ у Facebook.

"КВУ повідомляє, що в соціальних мережах масово поширюється маніпулятивна інформація щодо заповнення виборчих бюлетенів. Вказується, що потрібно не лише проголосувати за одного з кандидатів, але й одночасно викреслити прізвище іншого чи поставити інші позначки навпроти його прізвища. Один з таких дописів у соціальній мережі facebook отримав понад 35 тис. поширень", - йдеться у повідомленні.

КВУ наголошує, що подібні дії можуть призвести до визнання бюлетенів недійсними. Відповідно до п. 5,6,8 ч. 26 ст. 78 Закону "Про вибори Президента України" бюлетені визнаються недійсними, "якщо в них зроблено більш як одну позначку проти прізвищ кандидатів; якщо не поставлено жодної позначки; якщо неможливо з інших причин встановити зміст волевиявлення виборця".

"В Івано-Франківську (дільниця №260903) затримали виборця, який намагався винести бюлетень. Спроба винести бюлетень також мала місце на Запоріжжі (округ №75, дільниця №230894)", - повідомили в комітеті.

Також у низці регіонів зафіксовано спроби видачі бюлетенів для осіб, які не мають документів, що належним чином посвідчують особу.

"Так, у Чернівецькій області в селі Подвірне (округ №203, дільниця №259) виявлені непоодинокі випадки, коли виборцям видають бюлетені без паспортів. Після зауваження з боку офіційних спостерігачів КВУ така процедура була припинена. Однак члени комісій вказали, що у них в селі так голосують завжди", - розповіли у КВУ.

Крім того, на дільниці № 254 в селі Мамалига, а також на дільниці №249 в селі Костичани зафіксовано спробу видачі бюлетеня на підставі пенсійного посвідчення. На Запоріжжі (дільниця №231076) виборець вимагав видати йому бюлетень на основі закордонного паспорта. Йому відмовили, стався конфлікт. Втрутилася поліція, надавши виборцю роз’яснення щодо його прав.

"У селі Грушвиця Друга Рівненської області (округ №153) на одній з дільниць член ДВК прийшов на роботу в нетверезому стані. Колеги його вивели в інше приміщення "протверезіти", - відзначили у комітеті.

Читайте також: У Вінниці викликали рятувальників, аби відкрити сейф із бюлетенями

Також спостерігачі КВУ повідомляють про випадки фотографування бюлетенів. Так, у місті Дніпро на дільниці №121311 виборець сфотографував заповнений виборчий бюлетень і оприлюднив його в соціальних медіа. Розпочато кримінальне провадження.

Крім того, у місті Запоріжжя спостерігачі КВУ фіксують факти підвезення громадян до виборчих дільниць. За інформацією спостерігачів підвезення виборців здійснюють автомобілі зі стрічками зеленого кольору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-