Дебати на “Олімпійському” обійдуться бюджету мінімум у 120 тисяч - депутат

Дебати на “Олімпійському” обійдуться бюджету мінімум у 120 тисяч - депутат

Укрінформ
Організація дебатів між кандидатами на пост Президента на стадіоні “Олімпійський” збільшить витрати Держбюджету щонайменше на 120 тис. грн.

Про це повідомила перший заступник голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова (фракція “БПП”) на своїй сторінці у Facebook.

“Дебати на стадіоні збільшать витрати Державного бюджету на їхню організацію мінімум на 120 тис. грн. Саме стільки коштує оренда НСК "Олімпійський" на один день. Із власного телевізійного досвіду я розумію, що одного дня оренди стадіону не вистачить, бо технологія телевиробництва передбачає підготовчий етап, встановлення техніки, світла тощо. Тож, 120 тисяч, очевидно, варто буде помножити на два”, — зазначила нардеп.

При цьому вона пояснила, що кандидати на пост Президента не можуть оплачувати такі послуги з виборчих фондів, адже постанова Центрвиборчкому про організацію теледебатів передбачає використання цих кошти лише на заходи, пов'язані з передвиборчою агітацією.

“А дебати — це зовсім інший формат, проведення якого має фінансуватися виключно з державного бюджету та проходити на базі Суспільного мовника”, — додала депутат.

Водночас Червакова уточнила, що відповідно до статті 62 Закону “Про вибори Президента України”, використати кошти виборчих фондів кандидати можуть лише у разі, “якщо дебати організовані комерційним мовником, і якщо це цикл передач”.

Як повідомлялося, кандидат у президенти Володимир Зеленський 3 квітня заявив, що дебати з іншим кандидатом на пост глави держави Петром Порошенком мають відбутися на стадіоні “Олімпійський”.

Після цього державне підприємство НСК “Олімпійський” повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в Президенти України.

Читайте також: Суспільне заявляє, що їх не просили сприяти проведенню дебатів на “Олімпійському”

Пізніше Петро Порошенко відповів на виклик Зеленського. Чинний глава держави наголосив, що дебати не є шоу, яке відбувається на стадіоні, а серйозною дискусією про стратегію розвитку країни, про цінності, про історичний вектор, про пріоритети. Порошенко нагадав, що згідно з законом про вибори Президента дебати можуть відбуватися на базі Суспільного телебачення з трансляцією на всіх телеканалах, але погодився на проведення дебатів на НСК “Олімпійський”.

Як встановлює стаття 62 закону про вибори Президента, теледебати проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі, тривалістю не менше 60 хвилин.

Відповідно до постанови ЦВК від 5 травня 2014 року № 472 “Про Положення про порядок проведення Національною суспільною телерадіокомпанією України передвиборних теледебатів між кандидатами на пост Президента України, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України”, теледебати між кандидатами відбуваються в студії (кімнаті) Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Водночас заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко у коментарі Укрінформу пояснив, що запропоновані кандидатами на пост Президента дебати на НСК “Олімпійський” можуть бути формою передвиборчої агітації, а не визначеними законом “Про вибори Президента України” теледебатами. Водночас він висловив думку, що, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні “Олімпійський”, мають на увазі форму агітації, яка врегульована статтею 58 закону про вибори Президента щодо “проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій”. За його словами, такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

Разом з тим Радченко нагадав, що до моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати голосування 31 березня та оголошення другого туру агітація кандидатів на пост Президента не дозволяється.

У свою чергу голова правління НСТУ Зураб Аласанія наголосив, що Суспільне проводить перемовини з усіма сторонами (ЦВК і штабами кандидатів) і готове провести дебати у зміненому форматі.

Станом на 4 квітня ЦВК уже опрацювала 100 % електронних протоколів, у першому турі виборів 31 березня Володимир Зеленський набрав 30,24%, Петро Порошенко — 15,95% голосів виборців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-