Суспільне заявляє, що їх не просили сприяти проведенню дебатів на “Олімпійському”

Суспільне заявляє, що їх не просили сприяти проведенню дебатів на “Олімпійському”

Ексклюзив
Укрінформ
Представники виборчих штабів кандидатів на посаду Президента України Володимира Зеленського та Петра Порошенка поки не зверталися до ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" щодо сприяння у проведенні дебатів на стадіоні “Олімпійський”.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу повідомила директор департаменту зв'язків із громадськістю та ЗМІ Національної суспільної телерадіокомпанії України Вікторія Сидоренко.

“Ні, поки що до нас представники штабів не зверталися. Ми самі намагаємося сконтактувати з ними та з Центральною виборчою комісією, адже правила проведення дебатів визначає ЦВК і здійснює оплату теледебатів”, — пояснила Сидоренко.

У свою чергу, голова правління НСТУ Зураб Аласанія на своїй сторінці у Facebook наголосив, що Суспільне має всі технічні можливості для проведення дебатів у зміненому форматі.

“Чи може Суспільне провести дебати? Навіть питання такого не стоїть: звісно, може. Згода обох кандидатів є, тепер залишається ЦВК, яка все це мусить погодити і згідно із законом — оплатити з державного бюджету. Тож починаємо перемовини з усіма сторонами”, — зазначив Аласанія.

Читайте також: На “Олімпійському” будуть не теледебати, а передвиборча агітація — ЦВК

Як повідомлялося, кандидат у президенти Володимир Зеленський 3 квітня заявив, що дебати з іншим кандидатом на пост глави держави Петром Порошенком мають відбутися на стадіоні “Олімпійський”.

Після цього державне підприємство НСК “Олімпійський” повідомило, що не отримувало жодних офіційних заявок чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в Президенти України.

Пізніше Петро Порошенко відповів на виклик Зеленського. Чинний глава держави наголосив, що дебати не є шоу, яке відбувається на стадіоні, а серйозною дискусією про стратегію розвитку країни, про цінності, про історичний вектор, про пріоритети. Порошенко нагадав, що згідно з законом про вибори Президента дебати можуть відбуватися на базі Суспільного телебачення з трансляцією на всіх телеканалах, але погодився на проведення дебатів на НСК “Олімпійський”.

Як встановлює стаття 62 закону про вибори Президента, теледебати проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі, тривалістю не менше 60 хвилин.

Відповідно до постанови ЦВК від 5 травня 2014 року № 472 “Про Положення про порядок проведення Національною суспільною телерадіокомпанією України передвиборних теледебатів між кандидатами на пост Президента України, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України”, теледебати між кандидатами відбуваються в студії (кімнаті) Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Водночас заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко у коментарі Укрінформу пояснив, що запропоновані кандидатами на пост Президента дебати на НСК “Олімпійський” можуть бути формою передвиборчої агітації, а не визначеними законом “Про вибори Президента України” теледебатами. Водночас він висловив думку, що, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні “Олімпійський”, мають на увазі форму агітації, яка врегульована статтею 58 закону про вибори Президента щодо “проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій”. За його словами, такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

Разом з тим Радченко нагадав, що до моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати голосування 31 березня та оголошення другого туру агітація кандидатів на пост Президента не дозволяється.

Станом на 4 квітня ЦВК уже опрацювала 100 % електронних протоколів, у першому турі виборів 31 березня Володимир Зеленський набрав 30,24%, Петро Порошенко — 15,95% голосів виборців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-