Бекешкіна занепокоєна спробами дискредитувати результати екзит-полів

Бекешкіна занепокоєна спробами дискредитувати результати екзит-полів

Укрінформ
Директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна занепокоєна спробами дискредитувати Національний екзит-пол під час президентських виборів-2019.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначила Бекешкіна, "провели о 14 годині прес-конференцію, відзвітували, що політ йде нормально. Проте, все ж тривожно. Вже з'явилися перші дзвіночки, що ті сили, яким результати не сподобаються, вже зараз починають екзит-пол, навіть усі екзит-поли, дискредитувати".

За словами Бекешкіної, "перша ластівка - штабіст Юлі Костя Матвієнко пише в своєму блозі на Укрправді, що, начебто, дані, які передають з місць інтерв'юери, і дані, які заносяться в комп'ютер і підраховуються, істотно відрізняються. Не знаю, на яких ідіотів це розраховано. Бо результати приймають телефоном рядові співробітники соцслужби, і вносять в комп'ютер теж вони. Ну, і хтось уявляє, що начальник збирає колектив і каже, що вносити треба не те, що отримують, а зовсім інше? Теоретично все це змінити вже в комп'ютері може керівник, але про це всі будуть знати. І такі речі не залишаються невідомими. Це - гучний скандал і втрата репутації".

"З власного досвіду: прийшла в КМІС, якраз була чергова передача даних з 15.00 до 16.00. Питаю у Паніотто: що там? Каже: не знаю, пішли подивимося. Пішли подивилися. Результати, звісно, не скажу, бо не маю права. Але є причини для підозр, що спроби дискредитувати екзит-поли будуть набирати силу. Кажу "екзит-поли" у множині - бо дані реальних екзит-полів поки дуже подібні. Ще один метод, теж розрахований на ідіотів, - це начебто екзит-поли різних "Рогов та копит" - ну от уже засвітилися "Передові правові ініціативи", що побили усі світові рекорди, "опитуючи" по 100 000 за два дні, ще якісь невідомі стоять на дільницях. І буде: "а ми на ваш екзит-пол нашим екзит-полом". А що? На людей не надто освічених це може подіяти. Так що, з одного боку, політ йде нормально. З іншого - очікуємо можливого вітру", - написала керівник фонду "Демініціативи".

Читайте також: Національний екзит-пол`2019 в Укрінформі

Раніше 31 березня на прес-конференції в Укрінформі Бекешкіна повідомила, що Національний екзит-пол під час президентських виборів-2019, який проводиться Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, відбувається у штатному режимі, без проблем.

Національний екзит-пол здійснюється за фінансової підтримки міжнародних донорів: Програми сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Представництва ЄС в Україні, Міжнародного фонду "Відродження" і посольства Канади в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-