Поліція попереджає, що селфі та стрім з виборчої кабінки у день голосування заборонені

Поліція попереджає, що селфі та стрім з виборчої кабінки у день голосування заборонені

Відео
Укрінформ
Проводити відеотрансляцію (стрім) з кабінки для таємного голосування, а також робити селфі з бюлетенем у день голосування 31 березня не можна.

Про це повідомляється на сайті Нацполіції.

У поліції нагадали, що згідно законодавства, голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

"Відтак правоохоронці застерігають громадян від фото- чи відеофіксації та розголошення результатів волевиявлення у приміщеннях для голосування. Зокрема, селфі з бюлетенем або стрім з кабінки для таємного голосування, перебування у кабінці з іншими людьми, показ будь-кому заповненого бюлетеня перед опусканням його до скриньки, інша демонстрація результатів волевиявлення у приміщенні, де проводитиметься голосування чи звітування про це іншим особам може обернутися для виборця серйозним покаранням", - додали у поліції.

Наголошується, що статтею 7 Закону України "Про вибори Президента України" визначена заборона членам виборчих комісій та іншим особам розголошувати відомості, які дають можливість встановити зміст волевиявлення конкретного виборця.

У поліції уточнили, що зокрема, йдеться про прохання або вимогу показати заповнений бюлетень перед вкиданням до скриньки, перебування у кабінках або кімнатах для таємного голосування сторонніх осіб, встановлення спецпристроїв, які дають змогу контролювати волевиявлення виборців при заповненні ними виборчих бюлетенів тощо.

"Відповідно до ст. 159 (Порушення таємниці голосування) ККУ умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах, карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років", - повідомили у поліцїі.

Читайте також: Фото заповненого бюлетеня є порушенням таємниці голосування - МВС

Також у відомстві поінформували, що те саме діяння, вчинене членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням свого службового становища, карається штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.

Як повідомлялося, 31 грудня 2018 року в Україні стартувала кампанія чергових виборів Президента, призначених на 31 березня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-